پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:30814 | بازدید: 422
تاریخ انتشار:۰۳ تیر ۱۳۹۵ - ۱:۳۴ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس دادگستری کوهدشت در نشست خبری مطرح نمود؛

مختومه شدن بیش از ۳۰ هزار پرونده در کوهدشت طی سال گذشته/بیکاری،مهمترین آسیب اجتماعی در شهرستان/دستگاه قضا پاسدار حقوق مردم ، با رعایت معیارهای اسلامی است.

نشست خبری فردین عسگرزاده رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت با اصحاب رسانه در محل دادگستری این شهرستان برگزار شد.

عسگرزاده رئيس دادگستري کوهدشتبه گزارش«کانون سبحان»؛ رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت در نشست خبری با اصحاب رسانه که در محل دادگستری این شهرستان برگزار شد؛ ضمن گرامی داشت یاد و خاطره ی شهدای هشت سال دفاع مقدس، شهدای هفتم تیر و شهدای شهرستان کوهدشت گفت: هفته ی جاری به مناسبت شهادت آیت الله بهشتی و ۷۲ تن از یاران وی در جهت بزرگداشت یاد و خاطره ی ایشان به نام هفته ی قوه قضاییه نامگذاری شده است.

فردین عسگرزاده با بیان اینکه هفته ی قوه قضاییه، فرصتی است تا مردم در جریان عملکرد نهادهای قوه قضاییه قرار بگیرند؛ افزود: قوه ی قضاییه به دلیل انتصاب ریاست قوه قضاییه توسط مقام معظم رهبری از بین مجتهدین جامع الشرایط از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

وی، دستگاه قضایی را پاسدار حقوق مردم و با رعایت معیارهای اسلامی دانست و خاطرنشان کرد: در اصل ۱۵۶ قانون اساسی، وظایف قوه قضاییه تعیین و تعریف شده است.

2016-06-10_081029

رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت با بیان اینکه در سال گذشته، تعداد کل ورودی پرونده به دادگستری شهرستان کوهدشت۳۰۸۷۲ فقره بوده؛ اظهار کرد: از این تعداد ۳۰۳۵۲ فقره پرونده، مختومه اعلام شده است.

فردین عسگرزاده، بیشترین مورد پرونده های جزایی در را مربوط به تصادفات دانست و بیان داشت: در بخش تصادفات، ۱۱۵۶ فقره پرونده، بخش ضرب و جرح عمدی ۱۰۹۰ فقره و مواد مخدر با ۶۹۰ فقره بیشترین پرونده ها را به خود اختصاص داده است.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ شعبه شورای حل اختلاف اعم از شهری و روستایی در شهرستان کوهدشت مشغول به فعالیت هستند.

نشست خبر با رئيس دادگستي کوهدشت

رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت با بیان اینکه استفاده از سیستم مدیریت پرونده ها در جهت کاهش زمان اطاله ی دادرسی مورد توجه قرار گرفته؛ گفت: کمبود کادر قضایی از عوامل اطاله ی دادرسی در سطح شهرستان بوده است.

فردین عسگرزاده با تأکید بر اینکه ۵ نیرو به کادر قضایی شهرستان اضافه شده است؛ افزود: افزایش نیروها در کادر قضایی شهرستان در کاهش زمان اطاله ی دادرسی مثمرثمر خواهد بود.

وی، زمان رسیدگی در دادگستری را ۷۹ روز دانست و تصریح کرد: در زمان رسیدگی بنا به مقتضیات قانونی ممکن است، رسیدگی پرونده با تعویق مواجه شود.

عکس، نشست خبری رئیس دادگستری کوهدشت

رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت اظهار کرد: با مکاتبات صورت گرفته با دادگستری و پزشکی استان، در اولین فرصت نسبت به جذب پزشک متخصص پزشکی قانونی در شهرستان اقدام خواهد شد.

فردین عسگرزاده با بیان اینکه در بعضی اوقات شاهد تیراندازی های شبانه در سطح شهرستان بوده ایم؛ بیان داشت: اغلب این تیراندازی ها بی هدف بوده و در مواردی که هم تیراندازی نسبت به اشخاص بوده؛ شکات هیچ گونه همکاری را با نیروهای امنیتی و دستگاه قضایی نداشته اند.

وی با تأکید بر اینکه با افرادی که اقدام به تیراندازی در شهرستان داشته اند؛ برخورد شدید و قانونی صورت گرفته؛ بیان داشت: هیچ گونه مجوزی برای حمل سلاح غیرمجاز وجود ندارد.

رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت، مهمترین آسیب اجتماعی در شهرستان کوهدشت را بیکاری دانست و تصریح کرد: بیکاری، عامل اصلی طلاق در شهرستان بوده؛ به طوری که در سال گذشته، حدود ۲۶۰ مورد طلاق توافقی به علت بیکاری و اعتیاد رخ داده است.

فردین عسگرزاده اظهار کرد: در سال گذشته، بیشترین آمار اختلافات خانوادگی در شهرستان مربوط به اعتیاد، بیکاری و وضعیت بد معیشتی بوده است.

وی با بیان اینکه طبق گزارش نیروی انتظامی در سال گذشته، ۱۶۲ کیلو انواع مواد مخدر در شهرستان کشف و ضبط شده؛ خاطرنشان کرد: اداره ی مواد مخدر شهرستان کوهدشت، یکی از فعال ترین ادارات در زیرمجموعه ی نیروی انتظامی است.

رئیس دادگستری شهرستان کوهدشت، اظهار کرد: تکریم ارباب رجوع یکی از تأکیدات رئیس قوه ی قضاییه و مسئولان قضایی استان است.

فردین عسگرزاده بیان داشت: قاضی بر اساس محتویات، دلایل و مستندات در مورد پرونده ها اظهارنظر کرده و رأی صادر شده هم قابل اعتراض در مراجع بالاتر می باشد.

وی خاطرنشان کرد: در پرونده هایی که منتهی به سازش نمی شود؛ قطعاً یک طرف دعاوی ناراضی خواهد شد؛ چون رأی به نفع او صادر نشده است.

 گزارش فاطمه نیازی آسوبان/-  عکس حسین ناصری/ وهار

 انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین