سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:30958 | بازدید: 265
تاریخ انتشار:۰۵ تیر ۱۳۹۵ - ۴:۲۷ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
آیت الله احمد مبلغی؛

شب قدر کانون و چشمه جوشان رحمت الهی است.

عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت شب های قدر گفت: تمایز شب قدر به دلیل ارتباط عظیم و استثنایی آن با آسمان است.

تصاویر حضور آیت الله احمد مبلغی در مسجد جامع کوهدشت (4)

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛/ آیت الله احمد مبلغی: عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به فضیلت شب های قدر گفت: تمایز  شب قدر به دلیل ارتباط عظیم و استثنایی آن با آسمان است. در  شب قدر، درهای آسمان به صورت خاص واستثنایی به روی بندگان گشوده خواهد شد و این شاخص، شب قدر را از دیگر شب های دیگر متمایز می سازد.

آیت الله احمد مبلغی در یادداشتی به مناسب لیالی قدر خاطرنشان کرد:  شب قدر ارتباط عظیم و استثنایی با آسمان دارد و این ارتباط برای هیچ شب و روز دیگری فراهم نشده است، بلکه اگر مجموعه همه شب و روزها، با هم جمع شوند و تا سرحد هزار ماه (که عمر متوسط انسان را تشکیل  می دهد) به پیش روند، شب قدر بر آن ها تفوق دارد.

 آیت الله احمد مبلغی در سخنانی به مناسب لیالی قدر خاطرنشان کرد:  رحمت الهی نازل در شب قدر به مثابه رحمت مادر برای رحمت های دیگری است که درطول سال بر بندگان نازل می شود.

وی با اشاره به این که ویژگی شب قدر این است که سه نزول در آن رخ داده و یا می دهد، گفت: این سه نزول اختصاصی شب قدر عبارتند از: نزول قرآن، نزول ملائکه و نزول رحمت ویژه.

وی در مورد نزول قرآن گفت:  این کتاب آسمانی  بزرگترین لطف و رحمت از طرف خداوند متعال به بشریت است که تنها یک بار در تاریخ وآن هم در  شب قدر نازل شده و سوره قدر به این موضوع اشاره می کند.

وی گفت: نزول دوم مربوط به ملائکه و روح است، در هر شب قدر ملائکه و روح نزول می کنند  و چنین نزولی با گستردگی در هیچ شبی به وقوع نمی پیوندد.

آیت الله مبلغی سومین نزول را مربوط به نزول رحمت خاص الهی در شب های قدر دانست و گفت: رحمت الهی همیشه بر انسان نزول می یابد ولی رحمت شب قدر، یک رحمت خاص است  که  اساس سعادت انسان را تشکیل می دهد.

رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی گفت: نزول این رحمت بر انسان عامل سعادت و نبودن آن عامل شقاوت انسان است و چنین رحمتی در شب قدر نازل می شود.

آیت الله مبلغی تصریح کرد: همین رحمت شب قدری، به مثابه اساس و مادر برای رحمت های دیگر است که درطول سال بر بندگان نازل می شود و نقطه و چشمه جوشان رحمت های الهی می باشد

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین