جمعه ۷ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:31815 | بازدید: 492
تاریخ انتشار:۲۰ تیر ۱۳۹۵ - ۲:۴۸ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

زباله هایی که در خیابان های کوهدشت دفع می شود+ تصاویر

به گزارش«کانون سبحان»؛  آنچه که در فضای فیزیکی هر شهر و یا منطقه ای، مورد توجه بوده، مدیریت پسماندها و زباله های شهری و روستایی است که هرگونه سهل انگاری، سلامت شهروندان را در معرض تهدید جدی قرار می دهد. انباشت و رهاسازی زباله، یکی از معضلاتی است که روز به روز بر وخامت آن […]

به گزارش«کانون سبحان»؛  آنچه که در فضای فیزیکی هر شهر و یا منطقه ای، مورد توجه بوده، مدیریت پسماندها و زباله های شهری و روستایی است که هرگونه سهل انگاری، سلامت شهروندان را در معرض تهدید جدی قرار می دهد.

انباشت و رهاسازی زباله، یکی از معضلاتی است که روز به روز بر وخامت آن در شهرستان کوهدشت افزوده شده و ساماندهی و راهکاری برای این مشکل وجود ندارد؛ به طوری که مدیریت زباله در این شهرستان مطلوب نبوده و عدم رعایت استاندارها و پراکندگی زباله ها در سطح شهر، مشکلات زیست محیطی را به دنبال دارد؛ این در حالی است که جمع آوری و دفن بهداشتی زباله ها از وظایف اصلی و قانونی شهرداری است.

مبلمان نامناسب شهری کوهدشت

جدا از دفع غیراصولی زباله، بررسی میدانی خبرنگار آسوبان، نشان از پراکندگی پسماندها و زباله‌های شهری در خیابانها دارد و این زباله ها به‌راحتی در مجاورت منازل مسکونی رها می شوند.

بنابراین گزارش، یکی از ساکنان این محله با اشاره به انتقال بیماری ها در اطراف زباله ها به خبرنگار آسوبان می گوید: زباله های پر از آلودگی و ناقل بیماری، یک معضل جدی است و سلامت شهروندان را به مخاطره انداخته است.

مبلمان نامناسب شهری در لرستان

این شهروند با بیان این پرسش که چرا مسئولان برای سلامت منطقه ارزشی قائل نمی شوند؛ اظهار کرد: فصل تابستان است و با وجود این زباله ها هزار و یک خطر سلامت کودکان را تهدید می کند.

وی افزود: در زمان بارندگی نیز، آب‌های سطحی و فاضلاب با هم ادغام شده و خیابانها سرازیر می شود.

مبلمان نامناسب شهری در لرستان

یکی دیگر از شهروندان با تأکید بر اینکه خیابان درست و حسابی که نداریم؛ شهرداری حداقل زباله‌ها را جمع کند؛ بیان داشت: زباله‌ها گاهی چند روزی روی هم تلنبار شده و به علت وجود حیواناتی نظیر گربه و سگ به صورت نامنظم در سطح خیابان پخش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه آلودگی زیست‌محیطی بیماری های مختلف و از جمله بیماری پوستی را به دنبال دارد؛ خاطرنشان کرد: برای دفع مناسب زباله ها در این محله اقدام مناسبی تا حالا صورت نگرفته است.

مبلمان نامناسب شهری در لرستان

رهاسازی زباله ها در شهرها و مناطق روستایی، موجب تجمع گسترده حشرات و حیوانات در نزدیکی مراکز جمعیتی شده و گلایه ی ساکنان مناطق مختلف شهرستان کوهدشت را به همراه دارد.

در این مناطق کوه هایی از زباله وجود دارد و ساعت‌ها بو و شیرابه آن مردم و شهروندان را به خصوص در فصل تابستان می‌آزارد.

مبلمان نامناسب شهری در لرستان

این درحالی است که پایگاه خبری آسوبان،  در خصوص ضعف خدمات شهری و مبلمان شهری نامناسب گزارش های متعدد منتشر کرده که در نهایت نیز خبری از اصلاح و دفع زباله ها نشد.

بنابراین گزارش، در شهرستان کوهدشت، بازیافت زباله وجود ندارد و رهاسازی زباله، مشکلات آلودگی محیطی را به دنبال داشته و همچنین دفع نامناسب آن می تواند صدمات جبران ناپذیری را به محیط زیست اطراف وارد کند.

مبلمان نامناسب شهری در لرستان

علاوه بر این، نفوذ شیرآبه های زباله ها و آلودگی آب، باعث تجمع حیوانات و حشرات مخالف شده و این طلای کثیف این گونه بر اثر دفع نامناسب و غیراصولی هدر می رود.

منبع:آسوبان

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین