یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:21921 | بازدید: 171
تاریخ انتشار:۲۸ آذر ۱۳۹۴ - ۴:۵۱ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
سید صادق محمدی وفایی؛

حامیان داعش و ائتلاف بر علیه تروریسم؟!

چندصباحی است از ائتلاف عربستان و چند کشور منطقه سخن به میان می آید. عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ» مفتی اعظم عربستان سعودی که قبلا کمک به حزب‌الله لبنان ، در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان را جایز ندانسته بود این بار از تشکیل ائتلاف جدید ریاض که «ائتلاف اسلامی نظامی ضد تروریسم» نامیده شده، استقبال کرده است.

سید صادق محمدی وفاییسرویس «یادداشت و مقاله » «کانون سبحان»/ حجت الاسلام و المسلمین سید صادق محمدی وفایی :

چندصباحی است از ائتلاف عربستان و چند کشور منطقه سخن به میان می آید. عبدالعزیز بن عبدالله آل الشیخ» مفتی اعظم عربستان سعودی که قبلا کمک به حزب‌الله لبنان ، در جنگ ۳۳ روزه اسرائیل علیه لبنان را جایز ندانسته بود این بار از تشکیل ائتلاف جدید ریاض که «ائتلاف اسلامی نظامی ضد تروریسم» نامیده شده، استقبال کرده است.

هر چند برخی از کشورهای ائتلاف، اعلام کرده اند ، هر گز جز این ائتلاف نیستیم و سران عربستان سعودی بدون هماهنگی نام ما را در دایره ائتلاف نوشته اند و حسنین هیکل اندیشمند مصری فرموده اند که این ائتلاف هدف مشخصی ندارد و برخی اعضای آن خود از مهم‌ترین حامیان داعش هستند! ولی سخن در این است هدف آل سعود از این ائتلاف به اصطلاح ضد تروریسم چیست؟!

برای پاسخ به این پرسش ذکر نکات ذیل ضروری است:

نکته یکم:

آل سعود در حالی که خود را خادم الحرمین می دانند با بی مدیریتی جان هزاران نفر از حجاج بیت الله الحرام را گرفتند! هر چند از مدعیان حقوق بشر نه به تحریمی تهدید شدند ونه سرزنشی را دریافت کردند و نه تشری را شاهد بودند ، ولی در میان ملت ها و دولت های آزاده مفتضح گشتند! به خصوص وقتی که اربعین امام حسین(ع) با آن جمعیت چند میلیونی آنهم با آن موفقیت کامل در کشور جنگ زده عراق به اجرا گذاشته شد.

نکته دوم:

حاکمان عربستان به کشتار مسلمانان بی دفاع یمن پرداختند. هرچند برای جامعه ی جهانی، جمعیت میلیونی یمینیان به اندازه آن چند نفر فرانسه که مورد حمله تروریسمی قرار گرفتند ارزش ندارند! و به همین دلیل در لاک سکوت فرو رفته اند! ولی نقشه آل سعود آن بود در طول چند روز با «طوفان قاطعیت» منصور هادی را به قدرت برگرداند و در عمل نشان دهد که ای ایران کدخدای خاورمیانه من هستم! اما چون دیدند از کشتن بی گناهان یمن به جایی نمی رسند و حتی گاهی بخشی از کشورشان را نیز از دست می دهند و منصور هادی آن هادی نخواهد شد عملا شکست را قبول کردند و از آتش بس و مذاکره سخن گفتند ! و این یعنی تبدیل طوفان قاطعیت عربستان به شکستی بسیارفاحش.

نکته سوم:

آل سعود در جنگ سوریه نیز تا توانست تروریسم ارسال کردند و بی گناهان را سربریدند ولی در پرتو رشادت آن ملت و سردار سلیمانی ها و حملات قاطع روسیه ، از کنار رفتن بشار اسد هم نا امید شدند و شکستی تلخ و جانکاه نصیب آل سعود و امریکایی ها شد .

نکته چهارم :

جنایات آل سعود به حوزه اقتصادی کشیده شد از اینرو چون شنیدند تحریمهای ظالمانه بر علیه ایران در حال فروپاشی است، تولید نفت خود را تا ۱۲میلیون بشکه( در روز) بالا بردند . تا بدین وسیله ضربه ای سنگین به اقتصاد تحریم شده ی ایران اسلامی بزنند!

هر چند عربستان با هزینه کردن دارایی هایش قیمت نفت را پایین آورد ولی یکی از نتایج شوم این توطئه غربی وهابی، خالی شدن جیب خود آل سعود و فشارهای اقتصادی است که از این پس بر آن رژیم وارد خواهد شد.

بنابراین حماسه چند میلیونی مسلمانان در روز اربعین ، جایگاه منفور آل سعود در عراق و لبنان و …شکست آنها در سوریه و یمن و جنگ اقتصادی با ایران و عاجز بودن از تاثیر گذاری در پرونده هسته ای ایران اسلامی،ملک سلمانها را غرق در شکست و مات و مبهوت کرده است به همین دلیل از سویی با سران تروریسم و داعشیان در ریاض تشکیل جلسه می دهند و پادشاه سعودی ها در تماسی تلفنی با ریس جمهور نیجریه کشتار مظلومانه شیعیان آن کشور را مبارزه با تروریسم می خواند! و از سویی از ائتلاف ضدتروریست می گویند!

گفتنی است همزمان با حمایت مفتی عربستان از این ائتلاف، روزنامه واشنگتن‌پست آمریکا نوشت که این ائتلاف «بی معناست» و کاملا ضد شیعی است. یعنی چون از محبوبیت و نفوذ جمهوری اسلامی در میان ملتها می ترسند، به ائتلاف روی آورده اند و شاید حمایت از کشتار شیعیان نیجریه هم موید این سخن باشد.

به هر حال حاکمان عربستان ماندند که با این همه شکست و نفوذ جمهوری اسلامی ایران چه کنند ؟آنان به فکر فرو رفتند که آیا با این همه شکست زمینه ای برای نابودی خود فراهم نکرده اند؟ برای سر پوش گذاشتن بر این همه شکست چه کنند؟ دو راه بیشتر نداشتند. یکی این که سکوت کنند و یا شکست خود را اعلام کنند که سکوت و اعلام شکست با آن همه غرور و داشتن آن همه ادعا نمی ساخت.

راه دوم این بود به مذاکره رو بیاورند و لی در ظاهر گزینه ائتلاف و جنگ را روی میز بگذارند!( از اینرو سفیر خود را به عراق بازگرداندند و ادبیات وزیر خارجه عربستان نسبت به ایران سرافراز تغییر محسوسی کرد) بنابر این آل سعود از ترس نابود شدن و برای پوشاندن آن همه شکست از ائتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه با تروریسم سخن می گوید! و گرنه اگر آل سعود قدرتی داشتند می بایست هم اکنون کشورهای عراق و سوریه حاکمانی جدید را تجربه می کردند .

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین