یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

خروج از برجام به حیثیت آمریکا لطمه سنگین خواهد زد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حیثیت آمریکا در صورت خروج احتمالی از برجام لطمه سنگین خواهد خورد.

کد خبر:32273 | بازدید: 258
تاریخ انتشار:۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۶:۳۸ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
اختصاصی کانون سبحان؛

بر فاتحه هم فاتحه! /دکتر علی احمدی خواه

آیا اگر این یک دقیقه سکوت و سرپا ایستادن‌ها، به یک فرهنگ سراسری تبدیل شود، نباید در مرگ مسلمانی گریست و «فاتحة فاتحه» را خواند؟! این حرکت، در واقع بیان این معانی است که: «فاتحه بر فاتحه»!

دکتر علی احمدی خواه کوه نانی

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی احمدی خواه کوه نانی:
وای بر آن روزی که دوستان در مرگ ما، «به سکوت بایستند»!
امروز در خبرها خواندم که عده‌ای اهالی سینما در فقد آقای کیارستمی، جمع شدند و سر سخن باز کردند؛ هرکسی چیزی می‌گفت؛ یکی او را مقتول پزشکان و دیگری او را یکی بزرگان می‌خواند؛ یکی خرسند از حضور در مراسم ختم او دیگری، گریان و ناخرسند از سخنرانی در چنان جمعی!
قصد قلم، قسط و داد درباره این بزرگواران و آن سفرکرده نیست؛ بلکه یادآوری و مرور دو نکته است برای نکته‌دانان گفته می‌شود؛ زیرا که همه نکته‌دان عشقند؛ پس باید بشنوند این حکایت را:
نکته نخست؛ ‌این‌که یکی از مدعوین به ایراد سخن، ایراد گرفت که چرا جلسه مختلط نیست؟!البته چون جلسه‌ی عزاست، قبض و بسط نمی‌دهم!
گویا این بزرگوار به اختلاط غالب سینماگران در محل کار و بار، راضی نشده و سعی بی‌صفا دارد که آن را به صحنه‌های جامعه هم بکشد؛ حتی مراسم عزای عزیزی!
نکته دوم؛ این بود که در کشور مسلمان، معتقد و شیعه، یکی از مدعوین از حاضرین خواست که به احترام آن مرحوم – که چه می‌گویم مرحوم؟! – می‌گفت به احترام آن شخص (بدون این‌که لفظ مرحوم به کار ببرد، ان شاءالله گفته ولی سایت‌ها ننوشته‌اند) « یک دقیقه بایستید و سکوت کنید!»
عجب پیشرفت کردیم ها! نه غلام؟! ما هم مثل کفار! دیگه چی کم‌داریم؟!
راستی این بزرگوار، فکر نمی‌کند که کجا ایستاد و بر روی چه خاکی قدم می‌نهد؟ خاکی که برای هر وجبش، یک لیتر خون ناب از پاک‌ترین فرزندان داده شده، این‌‌گونه باید فرهنگ و ارزش‌هایش حفظ شود؟! آیا این ایستادن، فایده‌ای هم برای آن مرحوم دارد؟! بهتر نبود که برای او صلواتی، فاتحه‌ای بخوانند؟!
چه می‌گویم؟! صلوات و فاتحه که با فراپست‌مدرن و اومانیستی نمی‌سازد؟
آیا اگر این یک دقیقه سکوت و سرپا ایستادن‌ها، به یک فرهنگ سراسری تبدیل شود، نباید در مرگ مسلمانی گریست و «فاتحة فاتحه» را خواند؟! این حرکت، در واقع بیان این معانی است که: «فاتحه بر فاتحه»!
از چنین یارانی به خدا خود پناهم! چون هرگز دوست ندارم که در عزای من، نه یک دقیقه؛ بلکه یک سال سر پا بایستند؛ چون فایده‌ای ندارد. آری این احترام، برای غیرمعتقدان خوب است؛ اما برای معتقدان، گرامی‌داشتن نه به این است که یک دقیقه سکوت کنند و بایستند؛ بلکه باید بر مزارش بروند و یادش کند و با فاتحه‌ای شادش کنند.
روح همه رفتگان به سرای باقی و کنار ساقی، شاد باد و هدیه به آنان بخوانیم «فاتحه‌ای» با صلوات ذیل: « اللهم صل علی محمد وآل محمد بجمیع صلواتک و العن مخالفیهم مثل ذلک»؛ خدایا! تمام صلواتت را بر محمد و آل ایشان فرو فرست؛ و همین اندازه هم بر مخالفانشان لعنت نما!
دعاگوی خوبان و بدان؛ علی احمدی‌خواه کوه‌نانی

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین