چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:32284 | بازدید: 697
تاریخ انتشار:۲۸ تیر ۱۳۹۵ - ۷:۱۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

بانوی گمنام کوهدشتی و ۱۳ سال بی مهری مسئولین!!!/ ۱۳ سال خانه نشینی یک معلم / از مسئولین تقاضای بازگشت به کار دارم!

اشاره: در سومین روز از آبان ماه  سال ۸۲ اتفاق ناگواری در باشگاه تختی شهرستان کوهدشت رخ داد. در آن روز معلمی بعد از اتمام تدریس جهت تمرین کشتی روی تشک باشگاه تختی می رود. اما متاسفانه در حین تمرین به خاطر اضافه وزن حریفش( ۱۷ کیلوگرم) از ناحیه گردن دچار آسیب می شود و […]

اشاره: در سومین روز از آبان ماه  سال ۸۲ اتفاق ناگواری در باشگاه تختی شهرستان کوهدشت رخ داد. در آن روز معلمی بعد از اتمام تدریس جهت تمرین کشتی روی تشک باشگاه تختی می رود. اما متاسفانه در حین تمرین به خاطر اضافه وزن حریفش( ۱۷ کیلوگرم) از ناحیه گردن دچار آسیب می شود و بعد از آن اتفاق تا به امروز فقط بر یک تخت از کره زمین تکیه زده است. پشتیبان و همدم مشکلات این معلم کسی جزء همسرش نیست. خانم مژگان خسروی، زنی است که زبان آقای رحیمیان از توصیف خوبی هایش قفل می کند و قادر به بیان آن همه خوبی نیست.

از آن اتفاق تا به امروز ۱۳ سال گذشته، اما خانم خسروی خم به ابرو نیاورده و با چنگ ودندان زندگی اش را حفظ کرده است. هم کارهای خودش را انجام می دهد، هم کارهای شوهرش؛  هیچ وقت هم گله وشکایت نداشته و ندارد. همیشه هم می گوید:« من زندگی ام را دوست دارم.»

آن چه در ادامه می خوانید حکایت ۱۳ سال کم لطفی مسئولین شهرستان کوهدشت در حق رضا و مژگان است و امید آن می رود این مصاحبه مسئولین مربوطه را از خواب غفلت بیدار کند.

2016-07-18_022227

ما با اجازه آقای رحیمیان ابتدا پای درد دل خانم خسروی نشستیم و ایشان از سختی ها و مشکلات خود در طول این ۱۳ سال می گوید.

مشکل خیلی زیاد داشته و داریم. اما توکل بر خدا باعث شده تا در برابر کوهی از مشکلات استقامت کنیم. دوام در برابر این همه مشکل و قوت قلب  من فقط با توکل بر خدا میسر شده  و خواسته اصلی ام  از خدواند متعال صبر در برابر سختی ها و مشکلات است.

چرا بعد از آن اتفاق ناگوار زندگی  تان را با همسرتان ادامه دادید؟ به هر حال شما هم مثل بقیه افراد جامعه نیاز به تفریح و سفر و رفاه دارید.

من از همان ابتدا به رضا علاقه داشتم. زندگی همیشه فقط خوشی نیست. بنا نیست زن و شوهر فقط موقع خوشی با هم باشند. مشکل همیشه هست. بهتر است آدم با این مشکلات کنار بیاید و باهاشون بسازد. طبق آیه قرآن انسان با سختی به دنیا آمده است.

برخورد اقوام و اطرافیان با شما چگونه بوده است؟ آیا کسی شما را به خاطر ادامه زندگی با رضا سرزنش نمی کند؟

از کنایه و نیش اطرافیان بی بهره نبودم. خیلی ها بهم گفتن، چرا جوانی خود را صرف این زندگی می کنی؟! تا کی این وضعیت را تحمل می کنی؟! تو می توانی بهترین زندگی رو داشته باشی. اما من با این ادبیات بیگانه بودم؛ چرا که معلوم نیست  زندگی با کسی غیر از رضا مشکلاتش بیشتر نباشد. راضی ام به رضای خداوندمتعال.

آیا کسی از اقوام یا دوستان شما را همراهی وکمک می کردند؟

بعضی از دوستان کمک  کردند. هر وقت لازم بود رضا از دوستاش کمک می گرفت. از همین جا از همه کسانی که کمک حال ما بودند، تشکر می کنم. البته همیشه سعی داشتیم به کسی تکیه نکنیم و مستقل باشیم.

خانم خسروی! اگرزمان به عقب برگردد و شما بدانید قراراست این اتفاق در زندگی شما و رضا بیفتد، حاضرهستید با ایشان ازدواج کنید؟

بله، حتماً. هیچ وقت آدم نباید دوست داشتن رو کنار بگذارد. ما الان هم می توانیم از هم جدا بشیم و هر کدام به سراغ زندگی خود بریم. آقا رضا در همان اوایل این پیشنهاد را به بنده دادند، اما من به خاطر علاقه به همسرم و اعتقاد به تقدیر الهی این زندگی را انتخاب کردم.

 برای خوانندگان سایت خبرگزاری وهار چه سخنی دارید؟

 سفارش می کنم با دید ترحم به آدم های معلول نگاه نکنید، همیشه خودتان را جای آن ها بگذارید. ترحم بدترین ضربه روحی را  به آدم های معلول وارد می کند. همیشه سعی کنید با مشکلات زندگی کنار بیاید و به راحتی در برابر مشکلات زانو خم نکنید و زندگی خودتون را تباه نکنید.

2016-07-18_064027

آقای رحیمان! ضمن تشکر از وقتی که در اختیار پایگاه خبری وهار قرار دادید، لطف بفرمایید از شرایط روحی و جسمی خود طی ۱۳ سال گذشت بگویید؟

 بنده چون استقلال حرکتی ندارم از لحاظ جسمی بسیار اذیت می شوم. اما به لطف خدا در کنار خانمم خیلی از مشکلاتم برطرف می شوند. در این روزگار ما اکثر کسانی که سرپا هستند، از لحاظ روحیه قابل تعریفی ندارند، حالا چه برسه به من.  ولی خدا را شکرگزارم.  خیلی اوقات شکست خوردم اما باز هم مبارزه کردم و از موفقیت هایم این بوده که همیشه منطقی رفتار کردم، اگر منطقی نباشم، هم خودم هم دیگران را اذیت می کنم.

زمانی که این اتفاق رخ داد، واکنش مسئولین باشگاه تختی چه بود؟ مقصر اصلی این اتفاق ناگوار را چه کسی می دانید؟

 مسئولین وقت باشگاه یک دیدارسطحی با بنده داشتند. شکایت کردم اما متاسفانه با وعده و وعید بنده را از پیگیری شکایت منصرف کردند. اشتباه کردم، باید پیگیر شکایت می شدم.

بی سروسامانی باشگاه تختی من را به این حال و روز انداخت وگرنه کشتی با ۱۷ کیلو بیشتر از وزن خود معنا ندارد!!!

آقا معلم! در این مدت از وضعیت خود خسته نشدید؟

خسته شدم اما هیچ وقت فکر نمی کردم ۱۳ سال دوام بیاورم. تنها علتش هم صبر و توکل برخدا بوده است و اگر خانمم نبود، واقعاً دوام نمی آوردم.

همسرتان را چگونه توصیف می کنید؟

 فداکار… توصیف شخصیت زن بزرگی که ۱۳ سال نگذاشته آب تو دل یک معلول تکان بخورد، کار بسیار مشکلی است. فقط می توانم بگویم یک زن زینب گونه  در کنارم هست.

درطی ۱۳سالی که گذشت از مسئولین شهر، امام جمعه، فرماندار، ریئس آموزش و پرورش و یا مدیر بهزیستی به دیدار شما آمده اند؟ آیا به شما کمکی کردند؟

یکی دو سال پیش فرماندار و ریئس آموزش پرورش و ریئس بهزیستی دیدارکوتاهی داشتند. متاسفانه فقط به ما ۱۵ میلیون وام پیشنهاد کردند.

من از وزارت آموزش و پرورش انتظار این کم توجهی را نداشتم. چرا من را با ده سال خدمت بازنشست کردند؟! الان یک سوم حقوق یک معلم را می گیرم!

بنده از یه سر به بهزیستی و از سری دیگر به آموزش وپرورش وصل هستم. من می توانم کار دفتری بکنم. توان کار با کامپیوتر را دارم. به ریئس آموزش و پرورش گفتم اما اهمیت ندادند! وضعیت مالی زندگی ما در این ۱۳ سال، تغییری نکرده است.

2016-07-18_065717

آقای رحیمیان! چه درخواستی از مسئولین دارید؟

 در وهله اول از شهردار محترم شهرمان تقاضا دارم نسبت به مناسب سازی معابر شهر برای معلولین اقدام کنند. متاسفانه شهرداری خدماتی واسه معلولین ندارد. وضعیت معابر شهری  برای تردد معلولین نامناسب است.

ازمسئولین می خواهم که بنده را از حالت بازنشستگی در بیاورند. من تمکن مالی و توان جسمی برای داد و ستد ندارم. خواسته اصلی بنده از مسئولین بازگشت به کار است.

برای مخاطبان پایگاه خبری وهار چه پیامی دارید؟

بر اساس تجربه ای که دارم به مخاطبان وهار توصیه می کنم در امور روزمره  زندگی  برخدا توکل کنند و صبور باشند. هیچ وقت از سختی ها فرار نکنید. ایمان خودتان را پرورش دهید. انسان باید ایمان داشته باشد. انسان بی ایمان، بی جهت است. انسان بی جهت بی شخصیت و انسان بی شخصیت بی سر و سامان است.

منبع: مصاحبه از: مریم امرایی/وهار

دیدگاه ها (5 دیدگاه)


 1. MRn

  واقعا باید گفت خسته نباشید پلوانان و قهرمانان دست خدا به همراهتان ما که اصلا توان این سختی ها را نداریم اجرکم عندالله


 2. سید حجت وفایی

  من ایشون و برادرشون آقا داود رو خوب میشناسم …
  ایشون و همسرش واقعا دو تا اسطوره عاشقن …
  بخاطر خدا برای شفاش دعا کنید
  اللهم اشف کل مریض …


 3. ناشناس

  خدا کمکتون کنه به حق اولاد علی


 4. امرایی

  واقعا بنده به عنوان یک فرهنگی بسیار متاثرمتاسف شدم بنده زمانی که آقای نریمانی ریس آموزش وپرورش بودند همراه ایشان به منزل آقای رحیمیان رفتیم وقرار شد بعد از اتمام قرار داد تکثیر اداره آن را به آقای رحیمیان واگذار کند ولی متاسفانه قبل از اتمام قرارداد نریمانی از آموزش و پرورش رفتند


 5. صالحی کونانی

  خداوند شفایشان عطا فرماید.مسئولین محترم با سپردن کارهای اداری به این بزرگوار بسیاری از مشکلات ایشان از جمله کسالت وافسردگی ایشان رفع می شود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین