چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶

پرواز امام جمعه تبریز بر فراز آسمان/ از مردم‌داری آل‌هاشم تا تجربه پرواز با بالگرد+ تصاویر

به گزارش کانون سبحان به نقل از فارس، چند هفته‌ای که نه، الان چند ماهی است که امام جمعه تبریز خبرساز شده و کارهای مردمی این امام جمعه در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و حتی خارجی قرار گرفته است. حضور عادی‌اش در بین مردم، ترددش با اتوبوس مثل بقیه مردم، دستور جمع کردن نرده‌های نماز جمعه بین مردم […]

هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه درس خارج از فقه با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم در حوادث اخیر افغانستان، فرمودند: هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود در منطقه است.

کد خبر:32626 | بازدید: 442
تاریخ انتشار:۰۳ مرداد ۱۳۹۵ - ۶:۲۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

انتشار کتاب «استراتژی اخلاق انتظار» اثر پژوهشگر کوهدشتی

به گزارش «کانون سبحان»؛ کتاب «استراتژی اخلاق انتظار» اثر حجت الإسلام والمسلمین دکتر بهروز محمدی منفرد در پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی از سوی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد. نگرش خوش­بینانه به آینده­ای مطلوب و  باور  به سیطره قوه خرد بر جهل و زندگانی اخلاق­مدار و سعادتمندانه بشریت و پیروزی نهائی صالحان، […]

دکتر بهروز محمدیبه گزارش «کانون سبحان»؛ کتاب «استراتژی اخلاق انتظار» اثر حجت الإسلام والمسلمین دکتر بهروز محمدی منفرد در پژوهشکده مهدویت و آینده پژوهی از سوی نشر پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی منتشر شد.

نگرش خوش­بینانه به آینده­ای مطلوب و  باور  به سیطره قوه خرد بر جهل و زندگانی اخلاق­مدار و سعادتمندانه بشریت و پیروزی نهائی صالحان، برخوردار از فلسفه­ای جهانی است که با ادبیات و ویژگی‌های مختلف توسط بسیاری از ادیان الهی و غیر الهی صورتبندی شده است. اما سؤال اساسی این است­که برای رسیدن این جامعه مطلوب نیازمند چه راهبردهائی هستیم و این راهبردها به چه نحوی به فرایند ظهور منجی موعود یاری می‌رسانند؟ این نوشتار راهبرد اخلاق انتظار را ـ به عنوان مهم‌ترین استراتژی ـ  برای بسترسازی تشکیل دولت و زندگی اخلاقی آن عصر و در قالب موارد ذیل طراحی می‌کند؛ در مرحله نخست به بررسی انتقادی عوامل تعیین کننده استراتژی اخلاق انتظار ـ یعنی عواملی که ضرورت طراحی این راهبرد را در عصر انتظار بیان می­کنند ـ پرداخته می­شود. در  مرحله دوم مبانی و ارکان جهت‌ساز استراتژی اخلاق انتظار معرفی می­شود که شاکله اساسی مؤلفه­ها و عناصر این راهبرد مبتنی بر آنهاست. در مرحله سوم عناصر و مؤلفه‌های این استراتژی از قبیل منجی­طلبی و امید به گذار از وضعیت نامطلوب اعتبار سنجی می‌شوند و در مرحله پایانی به برخی آثار و پیامدهای تحقق عناصر این راهبرد و عملیاتی شدن آن، از قبیل هویت­بخشی به جامعه منتظر اشاره می‌شود.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین