شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۶

حجت الاسلام موسوی:کانون های فرهنگی هنری مساجد سنگر مقابله هجمه های دشمنان هستند.

به گزارش «کانون سبحان»؛ حجت الاسلام سید علی موسوی، مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد لرستان در گفت و گو با  شبستان در خرم آباد، با گرامیداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد، گفت: کانون های فرهنگی هنری مساجد پایگاه مهم دینی، انسان سازی و تربیت است. وی با بیان اینکه مقابله با […]

بیانیه دبیرخانه کانون های مساجد لرستان به مناسبت۲۲ بهمن۹۵

به گزارش «کانون سبحان»؛ در این بیانیه دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان لرستان، آمده است:۲۲ بهمن یادآور حادثه بزرگی است که در بهمن ماه سال ۵۷ در سایه وجدان بیدار ملت و با تکیه بر اصل ولایت محوری، دنیای استکبار و استبداد را در دهم شکست و با شعار آزادی، استقلال و جمهوری […]

کد خبر:33024 | بازدید: 125
تاریخ انتشار:۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیت الله مبلغی: ضعیف و لرزان بودن شرکت های تولیدی، اقتصاد جامعه را به ضعف می کشاند./دریافت مالیات نباید منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از هر گونه سیاست و رفتاری که شرکت های تولیدی و یا صنعتی را در مسیر ورشکستگی و یا تعطیلی قرار می دهد، با جدیت پرهیز شود.

2016-08-04_004648

به گزارش «کانون سبحان»؛ آیت الله احمد مبلغی در دیدار با مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان قم با اشاره به تداخل مسائل جامعه و تاثیر و تاثر متقابل فی مابین آنها، خاطرنشان کرد: امروزه ثابت شده است که در فضای اقتصاد جامعه، چنانچه شرکت های تولیدی و صنعتی حضوری ضعیف، لرزان و ورشکسته داشته باشند، اقتصاد جامعه را به سمت ضعف و ناتوانی سوق می دهند.

وی ادامه داد: به بیان دیگر، رفتارهای منتهی به ضعف و تعطیلی واحدهای تولیدی، نه تنها به تضرر این واحدها منجر خواهد شد،  که فراتر از آن، سلامتی و پویایی اقتصاد را هدف قرار خواهد داد و  آن را دچار آسیب جدی خواهد نمود.

آیت الله مبلغی اظهار داشت:  بر این اساس دو کار لازم است صورت گیرد؛ یکی این که از هر گونه سیاست گذاری، قانونگذاری و تصمیم سازی منتهی به قرار گرفتن شرکت های تولیدی و صنعتی در مسیر ورشکستگی و  تعطیلی پرهیز شود و دیگر این که باید سیاست ها، قوانین و رفتارهایی را در پیش بگیریم که شرکت های به ورطه تعطیلی یا ورشکستگی افتاده را کمک نماییم تا در مسیر بازگشت به ماقبل قرار گیرند و بتوانند بحران را پشت سرگذارند. وی گفت: چنین رویکردی،  بیش از آن که خدمت به این شرکت ها تلقی گردد، به جامعه و اقتصاد مردم خدمات اساسی را متوجه می نماید.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس اظهار داشت: نظام بانکداری ما نباید در ارائه تسهیلات به شرکت های تولیدی و یا صنعتی، رفتار سخت گیرانه، نگاه غیرتعاملی و سیاست این دست و آن دست کردن را در پیش گیرد؛ بلکه باید اعطای تسهیلات و ارائه خدمات به واحدهای تولید و صنعتی رویکرد اصلی خود قرار دهد.

آیت الله مبلغی همچنین با اشاره به رابطه جدی نوع سیستم مالیاتی و وضعیت مثبت و منفی شرکت ها گفت: سیستم مالیاتی نباید اصل را بر دریافت منظم و هرچه بیشتر مالیات به هر قیمت (و لو به قیمت تعطیلی و ورشکستگی شرکت های تولیدی و صنعتی) قرار دهند؛ بلکه در مالیات باید اصل را بر تنظیم و دریافت آن در چارچوب رعایت سرنوشت، حساسیت و وضعیت شرکت ها قرار دهند.

وی با تاکید بر این که نظام مالیات باید اصل را بر دوام، پویایی و سرزندگی شرکت های تولیدی قرار دهد، گفت: چنین رویکردی در نهایت به سود خود نظام مالیاتی خواهد شد؛ زیرا در جامعه ای که صنعت و تولید قوی تر ظاهر شود، نظام مالیاتی آن جامعه بهتر، سرزنده تر و پرنشاط تر خواهد شد و چنانچه نظام مالیاتی این موضوع را رعایت نکند به نوعی خودزنی دچار شده است.

مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی نیز در این دیدار تحلیل جامع ای از وضعیت صنعت، واحدهای تولیدی و اشتغال ارائه کرد و به عوامل اساسی و ریشه ای در تعطیلی برخی شرکت ها و واحدهای تولیدی پرداخت و گفت: ما به دنبال آن هستیم که واحدهای تعطیل شده را احیاء نماییم.

در این دیدار همچنین پیشنهاداتی برای همکاری و تعامل میان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و اداره کل تعاون،کار و امور اجتماعی مطرح شد و قرار شد در ارتباط با تبدیل برخی پیشنهادات به قانون، تبادل نظر صورت گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین