دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:33024 | بازدید: 215
تاریخ انتشار:۱۴ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۴۸ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیت الله مبلغی: ضعیف و لرزان بودن شرکت های تولیدی، اقتصاد جامعه را به ضعف می کشاند./دریافت مالیات نباید منجر به تعطیلی واحدهای تولیدی و صنعت شود.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: باید از هر گونه سیاست و رفتاری که شرکت های تولیدی و یا صنعتی را در مسیر ورشکستگی و یا تعطیلی قرار می دهد، با جدیت پرهیز شود.

2016-08-04_004648

به گزارش «کانون سبحان»؛ آیت الله احمد مبلغی در دیدار با مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی استان قم با اشاره به تداخل مسائل جامعه و تاثیر و تاثر متقابل فی مابین آنها، خاطرنشان کرد: امروزه ثابت شده است که در فضای اقتصاد جامعه، چنانچه شرکت های تولیدی و صنعتی حضوری ضعیف، لرزان و ورشکسته داشته باشند، اقتصاد جامعه را به سمت ضعف و ناتوانی سوق می دهند.

وی ادامه داد: به بیان دیگر، رفتارهای منتهی به ضعف و تعطیلی واحدهای تولیدی، نه تنها به تضرر این واحدها منجر خواهد شد،  که فراتر از آن، سلامتی و پویایی اقتصاد را هدف قرار خواهد داد و  آن را دچار آسیب جدی خواهد نمود.

آیت الله مبلغی اظهار داشت:  بر این اساس دو کار لازم است صورت گیرد؛ یکی این که از هر گونه سیاست گذاری، قانونگذاری و تصمیم سازی منتهی به قرار گرفتن شرکت های تولیدی و صنعتی در مسیر ورشکستگی و  تعطیلی پرهیز شود و دیگر این که باید سیاست ها، قوانین و رفتارهایی را در پیش بگیریم که شرکت های به ورطه تعطیلی یا ورشکستگی افتاده را کمک نماییم تا در مسیر بازگشت به ماقبل قرار گیرند و بتوانند بحران را پشت سرگذارند. وی گفت: چنین رویکردی،  بیش از آن که خدمت به این شرکت ها تلقی گردد، به جامعه و اقتصاد مردم خدمات اساسی را متوجه می نماید.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس اظهار داشت: نظام بانکداری ما نباید در ارائه تسهیلات به شرکت های تولیدی و یا صنعتی، رفتار سخت گیرانه، نگاه غیرتعاملی و سیاست این دست و آن دست کردن را در پیش گیرد؛ بلکه باید اعطای تسهیلات و ارائه خدمات به واحدهای تولید و صنعتی رویکرد اصلی خود قرار دهد.

آیت الله مبلغی همچنین با اشاره به رابطه جدی نوع سیستم مالیاتی و وضعیت مثبت و منفی شرکت ها گفت: سیستم مالیاتی نباید اصل را بر دریافت منظم و هرچه بیشتر مالیات به هر قیمت (و لو به قیمت تعطیلی و ورشکستگی شرکت های تولیدی و صنعتی) قرار دهند؛ بلکه در مالیات باید اصل را بر تنظیم و دریافت آن در چارچوب رعایت سرنوشت، حساسیت و وضعیت شرکت ها قرار دهند.

وی با تاکید بر این که نظام مالیات باید اصل را بر دوام، پویایی و سرزندگی شرکت های تولیدی قرار دهد، گفت: چنین رویکردی در نهایت به سود خود نظام مالیاتی خواهد شد؛ زیرا در جامعه ای که صنعت و تولید قوی تر ظاهر شود، نظام مالیاتی آن جامعه بهتر، سرزنده تر و پرنشاط تر خواهد شد و چنانچه نظام مالیاتی این موضوع را رعایت نکند به نوعی خودزنی دچار شده است.

مهندس نصرالله بازوند مدیر کل تعاون، کار و امور اجتماعی نیز در این دیدار تحلیل جامع ای از وضعیت صنعت، واحدهای تولیدی و اشتغال ارائه کرد و به عوامل اساسی و ریشه ای در تعطیلی برخی شرکت ها و واحدهای تولیدی پرداخت و گفت: ما به دنبال آن هستیم که واحدهای تعطیل شده را احیاء نماییم.

در این دیدار همچنین پیشنهاداتی برای همکاری و تعامل میان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و اداره کل تعاون،کار و امور اجتماعی مطرح شد و قرار شد در ارتباط با تبدیل برخی پیشنهادات به قانون، تبادل نظر صورت گیرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین