شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

خروج از برجام به حیثیت آمریکا لطمه سنگین خواهد زد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حیثیت آمریکا در صورت خروج احتمالی از برجام لطمه سنگین خواهد خورد.

کد خبر:34646 | بازدید: 157
تاریخ انتشار:۱۸ شهریور ۱۳۹۵ - ۶:۰۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

تربیت شبانه!

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان؛حجت الاسلام والمسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی: به نام خداوند جان و خرد شب شده است و ساعت از یک شب گذشته است ،غبار خستگی بر تنها نشسته است.جز در رحمت همه ی درها بسته شده است.خیلیها در خواب نازند و بعضی در آستانه ی آن . من هم […]

سيد صادق وفايي

سرویس یادداشت و مقاله کانون سبحان؛حجت الاسلام والمسلمین سید محمد صادق محمدی وفایی:

به نام خداوند جان و خرد

شب شده است و ساعت از یک شب گذشته است ،غبار خستگی بر تنها نشسته است.جز در رحمت همه ی درها بسته شده است.خیلیها در خواب نازند و بعضی در آستانه ی آن . من هم با رایانه ام (که به رفیق درجه ی یکم تبدیل شده است) درد دل می کردم . در این هنگام جیغ و ناله ، هق هق گریه ای از درون کوچه سکوت شب را شکست! دیده ها لرزیدند و خواب را رها کردند و من هم سراسیمه به داخل کوچه رفتم تا خبری کسب کنم.
دخترکی هشت ساله را دیدم که با خشم و کتک پدری به بیرون انداخته شده بود! پدری است دارد فرزند دلبندش را بدین گونه تربیت می کند پس آن جیغ و گریه ها نتیجه یک متد تربیتی است! با این که روش تربیتی او درساعت یک شب اتفاق افتاده است و روشی سر و صدا دار و همسایه آزار است با این حال به کسی مربوط نیست ! اگر کسی هم امر به معروف و نهی از منکری کند ، شهید خلیلی دیگری خواهد شد!
سید سخت نگیر . در جامعه برخی از افراد روشهای خاص خود را دارند . یادت می آید پدری دخترش عقد بسته بود و داماد از ماعسل رفتن می گفت ولی پدر دختر مخالفت می کرد و می گفت به شرطی که خودم هم همسفرتان باشم!
یادت می آید فلان خانم قهر کرده بود چون خواستی او را بر گردانی از روش تربیتی شوهرش گله کرد و گفت مرد زندگی من، بعد از آن که منزلمان را به تهران برد و غریبانه زندگی می کردیم یک شب که با هم اختلاف پیدا کردیم ،از منزل بیرونم انداخت و تا صبح پشت در ماندم!
مگر فراموش کرده ای خانم فلانی را که می گفت چون سه دختر را به دنیا آورده ام، جداگانه در دو اتاق می خوابیم!
ای جان من! این که فقط صدای دخترکی معصوم است که این گونه بی قرارت کرده است به آن شهروندانی که ساعت سه شب عروسشان را به خانه ی بخت می آورند چه پیشنهادی داری؟
از همه اینها بدتر در جامعه افرادی پست و مقام دار وجود دارند که گاه گاهی باند بازانه حرف می زنند و ازباب انتقاد و دلسوزی ، به تخریب همدیگر اقدام می کنند و در این راستا خواب را از چشم همدیگر می گیرند و برچسبهای عجیب و غریبی نثار هم می کنند!
واقعا چه زیبا گفته اند آلفرد هیچکاک که «وقتی کوچک بودم فکر می کردم آدمها چه قدر بزرگند و ترس برم می داشت؛بزرگ که شدم دیدم بعضی آدم ها چه قدر کوچکند و بیشتر ترسیدم …!
.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین