چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:22970 | بازدید: 247
تاریخ انتشار:۱۳ دی ۱۳۹۴ - ۳:۲۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
اختصاصی کانون سبحان؛

تکریم یا تحریم روحانیت؟/سید صادق محمدی وفایی

با جیبی تب دار به قصابی رفتم تا برای گلرخان همه دانش آموزم غذایی باب میل تدارک داده شود .قصاب ما در حالی که کارد در دست داشت و گوشت و استخوان را از هم جدا می کرد گفت حاج آقا سوالی دارم.

حجت الاسلام سید صادق محمدی وفاییسرویس «یادداشت و مقاله » «کانون سبحان»/حجت الاسلام والمسلمین سید صادق محمدی وفایی :با جیبی تب دار به قصابی رفتم تا برای گلرخان همه دانش آموزم غذایی باب میل تدارک داده شود .قصاب ما در حالی که کارد در دست داشت و گوشت و استخوان را از هم جدا می کرد گفت حاج آقا سوالی دارم.

گفتم : پرسشت چیست ؟

گفت اگر کسی مسجد بیاید و نمازهایش را به جماعت نخواند چه حکمی دارد؟

گفتم اگر امام جماعت را قبول ندارد به مسجد که می رود در صفوف جماعت شرکت کند ولی نیت تنهایی کند.زیرا اگر به به تنهایی و جدا از همه صفوف نماز بخواند با این عملش اعلام می کند ای مردم من این امام جماعت را عادل نمی دانم که گاه این نوع حرکات هم غیبت است و هم تهمت.

او فرمود نه حاج آقا خیالت را راحت کنم این شخص اصلا هیچ روحانی را قبول ندارد!

گفتم چرا مگر می توان باور کرد از میان هزاران طلبه یکی باب میل او نباشد؟! گفت این مسائل سیاسی و …را می بیند و می گوید باید دور همه روحانیت را خط کشید!

گفتم آیا این نوع سخن گفتن خردمندانه است؟! آیا خبر داری قصابیی در مشهد و قصابی دیگر در کرمان و …گوشت الاغ و …را تحویل مردم می داده اند و حتی مجرمين عرضه گوشت الاغ کرمان هر کدام به ۷ سال حبس ، ده سال تبعيد وپانصد ميليون ريال جزاي نقدي محكوم گرديده اند؟

آیا این عاقلانه است که کسی بگوید چون برخی از قصابها گوشت الاغ به مردم داده اند باید همه ی قصاب ها را تحریم کرد و اصلا نباید گوشت خرید؟!

آیا شنیده ای که به مرحوم آیت الله بروجردی خبر دادند که طلبه ای فلان دزدی را مرتکب شده است ! آن بزرگ مرد فرمودند : چنین شخصی طلبه نیست بلکه از ما نیز لباسی دزدیده است؟

حوزه مفتخر است که امام خمینی«ره»را تقدیم جامعه جهانی کرده است آن امامی که سرشار از درخشندگی بود و مجدد اسلام. حوزه به رهبری نظام آآیت الله خامنه ای افتخار می کند که غربیان و معاندین هم او را آیت الله آهنین نام نهادند.حوزه ی علمیه بر خود می بالد گه مطهری و آیت الله جوادی ها را رویانده است.

از همین حوزه علمیه سید نصرالله حزب الله متولد شد که نامش لرزه به جان اسرائیل و کاخ نشینان غربی می اندازد. شیخ باقر النمرها گل گلستان حوزه علمیه هستند و باز از این مدرسه فیضیه ها آیت الله سیستانی هایی خواهد رویید که امریکا و اذنابش را به زانو در آوردند.اگر آیت الله سیستانی در عراق نبود چه می شد؟!

عزیز من! آیا شیخ ابراهیم زگزاگی ها محصول حوزه علمیه نیستند؟! همین شیخ ابراهیم فرزندانش را در راه عدالت فدیه می دهد و خود غرق درخون به زندان می افتد و باقرالنمرها سر می دهند و سید حسن نصرالله ها زندگی سرشار از خطر و محدودیت را می پذیرند تا داعشیان مزاحم مسلمانان و ناموس آنها نشوند.

جان من!

چرا گوش و چشم برخی ها کر و کور شده است و اگر می بینند و یا می شنوند فقط برخی فاسد شده ها را می بینند؟!

برادر من !

در جایی که همه ی نفس ها در سینه ها حبس می شود و دیو ترس قدرت حرف زدن و نفس کشیدن را از خیلی ها می گیرد این روحانیت است که چون آیت الله باقر النمر و زگزاگی و شهید صدرها ندای آزادی خواهی و عدالت سر می دهند.و…

دکتر شریعتی فرموده اند در پاریس سخنرانی می کردم چون از روحانیت یادی کردم شخصی گفت از آخوندها متنفرم لطفا نامی از آنها نیاور! به او گفتم شما همانند زنی حامله می مانید که می گوید من از فلان چیز خوشم می آید و از فلان چیز بدم می آید ! چرا نام آخوند نیاورم مگر امضای کدامین آخوند در قراردادهای استعماری و استثماری وجود دارد که این گونه از آخوند متنفر شده ای؟!

با آن همه سابقه ی درخشان از حوزه علمیه و با این همه افتخارات در عصر حاضر ، آیا غیر از این است که باید در مقابل این روحانیت راستین سر تعظیم و تکریم فرود آورد؟

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین