یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶

دیدار برخی مداحان کوهدشت با مقام معظم رهبری

کانون سبحان/ اطلاعیه  به شرح زیر می باشد: بـسم اللـه الـرحـمن الـرحـيم 🔹اداره تبليغات اسلامي شهرستان كوهدشت در نظر دارد با عنايت به در پيش رو بودن ولادت حضرت زهرا(س) و روز زن و همچنين ولادت امام خميني (ره) طبق سهميه اعلامي از سوي استان ۴نفر(چهارنفر) از مداحاني كه در سامانه طوبي(ويژه مداحان و هيئات […]

پرواز امام جمعه تبریز بر فراز آسمان/ از مردم‌داری آل‌هاشم تا تجربه پرواز با بالگرد+ تصاویر

به گزارش کانون سبحان به نقل از فارس، چند هفته‌ای که نه، الان چند ماهی است که امام جمعه تبریز خبرساز شده و کارهای مردمی این امام جمعه در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و حتی خارجی قرار گرفته است. حضور عادی‌اش در بین مردم، ترددش با اتوبوس مثل بقیه مردم، دستور جمع کردن نرده‌های نماز جمعه بین مردم […]

کد خبر:35395 | بازدید: 225
تاریخ انتشار:۰۳ مهر ۱۳۹۵ - ۵:۱۷ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

دفاع مقدس و مسئولیت اهل قلم!/دکتر محمد جعفر محمدزاده

بدون تردید رسانه گویا ترین زبان برای بیان صحنه های شکوهمند دفاع مقدس و بهترین زمینه برای ایجاد پیوند میان فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ عمومی کشور است.

%d8%af%da%a9%d8%aa%d8%b1-%d9%85%d8%ad%d9%85%d8%af%d8%b2%d8%a7%d8%af%d9%87

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان» / دکتر محمد جعفر محمد زاده: دفاع مقدس درخشان ترين تجلي انقلاب اسلامی است. چرا كه توانست قدرت و شجاعت ملت بزرگ ايران را نشان دهد و بر ظرفيت الهام بخشی ايران اسلامی به ملت هاي مسلمان و آزاديخواه جهان بيفزايد. رمز اين درخشش در آن است كه دفاع مقدس شاخه اي از انديشهٔ عاشورايی و در پيوندی استوار با حماسهٔ حسينی است.دفاع مقدس دری است كه تا ابد گشوده است و از ورای آن می توان بيداری فطرت هایی را به نظاره نشست كه يكی پس از ديگری ، با شورش بر ظالمان و زورگويان عالم، تحقق وعده الهی و رسالت انبياء و اولياي خداوند را نويد مي دهد.
منطق دفاع مقدس جريانی پايدار است كه بايد از نسلی به نسل ديگر انتقال يابد و تقويت شود. اگر می بینیم که امروز ايران ترازی جهانی يافته است، مرهون جان فشانی های شيرمردان بيشهٔ عشق است كه با منطق ايثار با جهان سخن گفتند و با تكيه بر خداوند متعال، فرهنگ مقاومت را به وجدانهای بيدارِ جهان هديه كردند. مطالعهٔ گذشتهٔ تاريخ ايران حاکی از آن است که پايداری و اقتداری كه به بركت دفاع مقدس به دست آمد در هيچ دوره ای سابقه نداشته است.
نگرانی نظام سلطه از قدرت ملت ايران و الهام بخشی و نفوذ آن در دلهای آزادگان جهان در امروز نيز همان هراسی است كه در سالهاي دفاع مقدس داشت.
ملت ايران فراموش نكرده است كه در جنگ هشت ساله ، دنيا به ما حتی سيم خاردار هم نمي فروخت اما انواع اسلحه مدرن را در اختيار رژيم بعثي صدام می گذاشت. در چنين شرایطی بود كه رزمندگان اسلام، آن بلاجويان عاشق ،حماسه را با عرفان آميختند و مسير توحيد، آگاهی،عدالت خواهی ، ستم ناپذيری و آزادگی را به روی ملت ها گشودند.
نکته پایانی اینکه در عصر حاضر ،بدون تردید رسانه گویا ترین زبان برای بیان صحنه های شکوهمند دفاع مقدس و بهترین زمینه برای ایجاد پیوند میان فرهنگ ایثار و شهادت با فرهنگ عمومی کشور است.
با اين همه و مع الاسف ، شاید از آنجا كه دفاع مقدس از حيث زمانی به ما نزديك است، موجب شده كه گاه از وقايع نگاری آن غفلت بورزيم، تا آنجا كه بسياری از حقايق درخشان اين حماسه در دلهای صاحبان اسرار باقی مانده و برخی هم با آنان به خاك سپرده شده است.حال آنكه با وجود بستر های متنوع رسانه ای ، بر اهل قلم و هنر است كه بیش از پیش در زنده نگهداشتن اين حماسهٔ ماندگار تلاش نمایند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین