دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

پرواز امام جمعه تبریز بر فراز آسمان/ از مردم‌داری آل‌هاشم تا تجربه پرواز با بالگرد+ تصاویر

به گزارش کانون سبحان به نقل از فارس، چند هفته‌ای که نه، الان چند ماهی است که امام جمعه تبریز خبرساز شده و کارهای مردمی این امام جمعه در صدر اخبار رسانه‌های داخلی و حتی خارجی قرار گرفته است. حضور عادی‌اش در بین مردم، ترددش با اتوبوس مثل بقیه مردم، دستور جمع کردن نرده‌های نماز جمعه بین مردم […]

هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود درمنطقه است

حضرت آیت الله خامنه ای در ابتدای جلسه درس خارج از فقه با ابراز تأسف عمیق از کشتار مردم در حوادث اخیر افغانستان، فرمودند: هدف آمریکا از انتقال داعش به افغانستان توجیه حضور خود در منطقه است.

کد خبر:35578 | بازدید: 93
تاریخ انتشار:۰۶ مهر ۱۳۹۵ - ۲:۳۴ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیت الله مبلغی:خاطرات دفاع مقدس فرصتی مهم جهت تقویت ایمان در جامعه است.

به گزارش «کانون سبحان»؛ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: خاطرات این دوران اگر به صورت واقعی و درست بیان شود، عامل بسیار سازنده ای در زمینه تربیت اجتماعی برای جامعه و نسل های آینده خواهد بود. آیت الله مبلغی روز سه شنبه در مراسم هفته دفاع مقدس […]

%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d9%85%d8%a8%d9%84%d8%ba%db%8cبه گزارش «کانون سبحان»؛ عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به خاطرات رزمندگان دوران دفاع مقدس گفت: خاطرات این دوران اگر به صورت واقعی و درست بیان شود، عامل بسیار سازنده ای در زمینه تربیت اجتماعی برای جامعه و نسل های آینده خواهد بود.

آیت الله مبلغی روز سه شنبه در مراسم هفته دفاع مقدس در جمع کارکنان مرکز تحقیقات اسلامی مجلس در قم، خاطرنشان کرد: خاطره یک “امکان نیرومند و آمیخته با احساس در وجود انسانی” است، که توجه و بازگویی آن می تواند در احساس،  شور افکند.

وی گفت: انسان با تکیه بر خاطره، به گذشته پل می زند و با یادکردن از   گذشته ها و بازتولید آن ها وضعیتی مشحون از رقت و احساس را درون خود پدید می آورد.

وی اظهار داشت: خاطره، پدیده ای انسانی است که نتیجه آن، می تواند صرفا برانگیختگی احساس در انسان نباشد؛ بلکه فراتر  به ایفای نقش های تربیتی نیز منجر شود.

وی گفت: البته ” تاثیر خاطرات بر تربیت” بدون برنامه ریزی و اقدام متناسب، صورتی جدی و دقیق به خود نمی گیرد.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس بیان داشت: به بیان دیگر ما می توانیم بارهای تربیتی وانسانی مثبت را بر دوش خاطرات بگذاریم و آن ها را به زندگی فردی، خانوادگی و اجتماعی منتقل کنیم.

وی تاکید کرد: به همین دلیل “توجه به خاطره و بازگویی آن” می تواند در تقویت پدیده های دارای ابعاد اجتماعی مؤثر افتد.

 آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: خاطره خصوصا خاطرات دوران کودکی، ذات انسانی را شدیدا تحت تاثیر قرار می دهد و مرور  آن، شیرینی خاص، احساس خاص و بازآفرینی هویت خانوادگی به صورت خاص را  ایجاد می کند.

وی ادامه داد: با آن که لحظه لحظه عمر پیامبر بزرگ اسلام (ص) حاکی از خاطرات معنوی و الهی بوده است، ولی وقتی خداوند می خواهد با پیامبر اسلام (ص)سخن بگوید وی را به دوران کودکی او منتقل می نماید و می فرماید: ” الم یجدك يتيما فآوى“.

 وي گفت: بنابراین خاطرات به ویژه خاطرات دوران کودکی بنیان احساس را تقویت می کند.

عضو مجلس خبرگان رهبری خاطرات را  ایستگاهی برای تامل و تفکر  و بازمرور گذشته دانست و گفت: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس بدون کوچکترین چشم داشتی با همه احساس و صداقت، جهت حفاظت از خاک وطن جانفشانی کردند، این نوع خاطرات را باید احیا و زنده نگه داشت.

آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: خاطرات رزمندگان ما اگر به درستی انعکاس یابد، عطر احساس، خلوص،  صداقت و ایمان آنها فضای “دنیای با مادیت عجین شده” ما را تحت تاثیر قرار می دهد.

وی گفت: البته اگر ارایه خاطرات با استفاده از ظرفیت هنر انجام بپذیرد،  شور و هیجان خاصی را در جامعه ایجاد می کند، بنابراین  خاطرات دوران دفاع مقدس، عنصری بسیار سازنده برای جامعه خواهد بود.

در این مراسم سید محمد مهدی موسوی از رزمندگان دوران دفاع مقدس نیز به بیان خاطراتی از دوران جنگ هشت ساله پرداخت.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین