- کانون سبحان - http://kanoonsobhan.ir -

کرم رضا پیریایی:«قصد ندارم کاندیدای انتخابات کوهدشت شوم.»/«مواضع آقایان کورانی فر، محمدزاده و میرزایی با بنده ۱۸۰ درجه فرق می کند.»/«علاقه بنده به کوهدشت سرد شدنی نیست»

2015-08-07_232127 [1]به گزارش”کانون سبحان”؛ سایت خبری ارجانیوز نوشت: پس از دوری چندماهه کرم رضا پیریایی از فضای مجازی و رسانه ها به سراغ ایشان رفتیم و یک مصاحبه کوتاه و ویژه را با وی انجام دادیم که در زیر می خوانید:

ارجانیوز: قبل از هر موضوعی اجازه دهید تا موضوع کاندیداتوری شما در قم یا کرج را بپرسیم؟

خوشحالم که با رسانه بسیار خوب ارجانیوز در خصوص مسائل مختلف صحبت می کنم.

فرصت هایی که رسانه ها در اختیار دارند بسیار ارزشمند است از اینکه بنده را هم شریک این فرصت ها می کنید ممنونم.

بنده نهایتا تصمیم گرفتم که وظایفم را در موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی دوره دهم به نحو دیگری انجام دهم لذا نامزد انتخابات نیستم.

ارجانیوز: یکی از سایت ها نام شما را به عنوان کاندیدای اصولگرایان کوهدشت مطرح کرده بود، واقعیت دارد؟

نه واقعیت ندارد، بنده عزمی برای حضور در انتخابات کوهدشت هم به عنوان کاندیدا ندارم.

ارجانیوز: چرا؟

انتخابات کوهدشت، خیلی زود دیر می شود به قول قیصر امین پور. الان همه چیز به زودی زود شروع شده است در حالیکه در خیلی از استان ها و شهرستان ها هنوز کاندیدا ها معلوم نشده اما در کوهدشت از مرحله نهایی هم دارد عبور میکند! خیلی ها حتی برنده انتخابات را اسم می برند.

ارجانیوز: می گفتند عزم شما برای کرج جدی است، حتی بحث های زیادی هم مطرح شد چرا به کلی منتفی گردید؟

بله ظرف چند ماه اخیر، در این مورد حرف زیاد بود و کرج که مجموعه کلونی های کشوری است بخصوص غرب کشور و زاگرس نشینان تقاضاهای زیادی داشتیم. چون بنده تقریبا در اغلب استان های نیمه غربی مسئولیت داشته و ارتباط های وسیعی داشتم و کرج هم مجموعه ای از آنهاست و به اصطلاح حوزه ای است به اسم البرز اما با ساکنین زاگرسی، بنابراین به دو دلیل زمینه فراهم بود یک سوابق کاری بنده که می توانست خیلی موثر باشد دوم – تقاضای فراوانی که می رفت به اتحاد زاگرس نشینان منجر شود ولی نهایتا تقدیر این بود که این قضیه را کنار بگذارم.

ارجانیوز: با توجه به شکل گیری زود هنگام انتخابات در کوهدشت می خواستیم نظر شما را درباره وضعیت و نتایج احتمالی آن جویا شویم؟

اجازه بفرمایید بنده خیلی وارد این بحث ها نشوم اما در یک جمله آرایش انتخابات کوهدشت فعلا و شاید تا آخر هم ۲ – ۱ – ۲ باشد یعنی ۵ نفر میداندار و آرایش ۵ نفری هم به این صورت که عرض کردم که اگر همینطور بماند طبیعتا نتیجه به نفع یک نفر میانه است. اجازه دهید که خیلی بیش از این تعیین مصداق نکنیم!

ارجانیوز: با این آرایش که گفتید و شبیه به آرایش فوتبالی است این حرف روی زبان مردم می افتد، اینطور نیست؟

نمی دانم، بستگی به مخاطبان شما دارد که این فرمول را بپسندند یا نه البته الان در واقع دو سایت در کوهدشت از موقعیت مردمی خوبی برخوردارند، میرملاس که گرایش اصلاح طلبی دارد و ارجانیوز که گرایش اصولگرایی دارد از این جهت ممکن است این فرمول ۲ – ۱ – ۲ روی زبان ها بیفتد.

 

ارجانیوز: راجع به آقای کورانی فر، چه میگویید ایشان به کدام جریان مربوط می شوند با توجه به رفاقتی که از قدیم دارید؟

ایشان در سبد کاندیداهای اصلاحات هستند، ظاهرا ۶ نفر با آقای اسفندیار پور جلسه گذاشته بودند و ایشان هم یکی از آن ها بود.

ارجانیوز: ولی معروفیت بیشتر ایشان به رفاقت با شماست؟

بله با دوستانی سالهای سال رفاقت داشته ام از جمله ایشان، و قلبا هم علاقه دارم اما در واقع از نظر فکر سیاسی یکی نیستیم شما آن ها را میشناسید. آنها الزامی به همفکری با بنده ندارند. ما را معمولا به هم نسبت می دهند ولی واقعیت ندارد از ۱۶ سال پیش از انتخابات مجلس ششم تا الان هزار اتفاق افتاده، کسانی که به دوستی با بنده یا بنده به دوستی با آنها معروف هستیم در خیلی از موارد با هم خیلی فرق می کنیم.

مواضع سیاسی امروز آقایان کورانی فر، محمدزاده و میرزایی با بنده ۱۸۰ درجه فرق می کند. اکنون حتی از جهت ارتباطات هم در سطح قابل قبولی نیستیم.

ارجانیوز: از انتخابات بگذریم، شما در مواردی خیلی به مسائل کوهدشت نزدیک می شوید یادداشت می دهید و مصاحبه می کنید و در مواردی هم شاید دلسرد می شوید و از دید عمومی خارج و غایب می شوید چرا؟

نه، علاقه بنده به کوهدشت سرد شدنی نیست اهل دلسردی هم نیستم هروقت رسانه های همشهری بخواهند بنده جواب می دهم.

 

ارجانیوز: نظرتان راجع به وضعیت فعلی کوهدشت چیست و به نظر شما مشکلات عمده شهرستان کدام است؟

در شرایطی که به هر دلیل طبیعت کوهدشت به تاراج آتش رفته است چه می توانم بگویم بنابراین امروز کوهدشت بدتر از ۱۵ ماه پیش است که عرض کردم. سد معشوره سنگ محک است، کم آبی روز به روز بدتر می شود، طبیعت می سوزد و ما فقط اظهارنظر می کنیم و فیگور خدمت می گیریم. ظاهرا کوهدشت برای ماست و ما برای کوهدشت نیستیم!

کوهدشت بیلبورد هزار هکتاری است از طبیعت در آتش، که عکس ما را در قاب خود جا می دهد بنده چه میتوانم بگویم!

در گذشته عرض کردم جناب استاندار مطالبات کوهدشت بواسطه عقب افتادگی سنگین است امروز فریاد میزنم سنگین تر است ولی فردا صبح بعد از درج این گفتگو کامنت ها بیشتر راجع به این است که پیریایی کوهدشتی نیست!

ببخشید مشکل شما چند نفر با پیریایی چیه؟! کدام حرف غیرمنطقی را می توانید به من نسبت دهید؟ چرا از واقعیت ها فرار می کنید. اکنون که داعیه هیچ رقابتی در کوهدشت را ندارم مرا به چه متهم می کنید؟ کاندیدا که نیستم، بنده بی شائبه و دلسوزانه می گویم بیایید یک کرسی آزاد با حضور مردم داشته باشیم تا معلوم شود مشکلات کدام است، و راه حل ها کدام؟ بنده با قاطعیت عرض می کنم عمده، تقویت ارزش های انقلاب، پیروی از ولایت فقیه با همه توان، نوکری مردم آن هم کارشناسانه و دقیق، در غیر این صورت بیش از پیش عقب می افتید.

تنها جریان انقلاب و ارزش های آن است که هم منیت و خودخواهی را از بین می برد و هم اخلاص و خدمت را مهیا می سازد. بنده آماده ام تا در گفتگو های عمومی در حضور مردم هم تجربه های موفق را عرض کنم و هم راهکارها را، چه در قالب کرسی آزاد چه مناظره سالم و چه سخنرانی.

ارجانیوز: ممنون از شما که این وقت را به ما دادید