- کانون سبحان - http://kanoonsobhan.ir -

شکایت کیفری از وزرای سابق و فعلی نیرو/ ساخت «سد معشوره»، وعده روی آب رئیس‌جمهور

[1]

به گزارش کانون سبحان؛ الهیار ملکشاهی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در خرم‌آباد، با اشاره به تنظیم شکایت کیفری از وزرای سابق و فعلی نیرو اظهار کرد: خسارت سیل اخیر در لرستان ناشی از سوء مدیریت «چیت‌چیان» و «اردکانیان» ۲ وزیر سابق و فعلی دولت بوده است.

وی خاطرنشان کرد: به دلیل بی‌موالاتی این دو وزیر شاهد بروز خسارات جانی و مالی بسیار به مردم لرستان بودیم که اگر به وعده رئیس‌جمهور در زمان دیدار با مردم لرستان مبنی بر ساخت سد معشوره عمل می‌شد اکنون شاهد این فاجعه نبودیم.

رئیس کمیسیون قضایی مجلس با بیان اینکه وزرای نیرو در دولت یازدهم و دوازدهم نه تنها وعده رئیس‌جمهور را عملی نکردند بلکه مانع شروع عملیات اجرایی سد معشوره با وجود صرف هزینه ۵۰ میلیارد تومانی آن نیز شدند، افزود: بدون تردید خسارت بر جای مانده از سیل اخیر، همه ناشی از اجرایی نشدن پروژه سد معشوره است.

ملکشاهی بیان داشت: این سد در صورت ساخته شدن قادر به ذخیره یک‌میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان مترمکعب آب بود که متأسفانه به دلیل عملیاتی نشدن روی رودخانه کشکان شاهد وقوع سیل ویرانگر اخیر در لرستان بودیم.

وی تأکید کرد: مقامات دولتی چنانچه وعده‌ای را به مردم می‌دهند بایستی درصدد تحقق آن برآیند چرا که خلاف این موضوع موجب بی‌اعتمادی مردم می‌شود.

 

انتهای پیام/