- کانون سبحان - http://kanoonsobhan.ir -

نخستین فرهنگسرای شهر کوهدشت احداث می‌شود

[1]

به گزارش کانون سبحان به نقل از تسنیم، سجاد طرهانی عصر امروز در مراسم تجلیل از خبرنگاران این شهرستان که به‌مناسبت فرارسیدن روز خبرنگار در شهرداری کوهدشت برگزار شد، اظهار داشت: ظرفیت قلم و خبرنگاری این شهر ظرفیت خوبی بوده و شاید تا این موقع از آن استفاده نکرده‌ایم.

وی با تقدیر از فعالیت و اطلاع‌رسانی خبرنگاران کوهدشت افزود: وظیفه خودمان می‌دانیم که در راستای وظایف ذاتی شهرداری و کارهای فرهنگی، اجتماعی با رسانه‌ها همسو باشیم و بتوانیم از ظرفیت خبرنگاران این شهرستان استفاده کنیم.

شهردار کوهدشت با تأکید بر احداث فرهنگسرای این شهر عنوان کرد: همه‌چیز احداث فرهنگسرا در کوهدشت آماده است، اما روی بهترین مکان برای احداث آن هنوز بحث داریم.

وی با نقبی به اخراج ۶۴نیروی شرکت طرف قرارداد شهرداری کوهدشت بیان کرد: سیستم اداری ما نیروی مازاد غیرمتخصص دارد، چون در سنوات گذشته  به مجموعه اداری این نهاد بدون نیاز به تخصص و به‌صورت بادکنکی تزریق شده‌اند.

طرهانی گفت: طبق دستورالعمل مدیرکل امور شهری و معاونت امور عمرانی ما باید کارهای شهرداری را به‌صورت حجمی به شرکت‌های طرف قرارداد واگذار کنیم، به‌عنوان مثل تنظیف شهر کوهدشت را به شرکتی می‌دهیم که شرایط قانونی داشته باشد.

شهردار کوهدشت با بیان اینکه در شهرداری این شهر شرکت‌هایی که طرف قرارداد بودند در سال‌های گذشته تعدادی نیرو را به‌کارگیری کرده‌بودند، خاطرنشان کرد: بنده طبق بررسی‌ها اعتقاد داشتم این نیروها آن کاری که مدنظر شهرداری‌ست را انجام نداده و خدمات عمومی به مردم ارائه نمی‌دهند؛ مراجع نظارتی روی این موضوع حساس و تصمیم بر این شد که این نیروها ترک کار شوند.

طرهانی با تأکید به اینکه اگر قرار باشد نیرویی به شرکت‌های خدماتی طرف قرارداد شهرداری کوهدشت اضافه شود، باید در راستای خدمات به مردم فعالیت داشته باشد، اظهار داشت: در مجموعه شهرداری نیروهایی غیرتخصصی جذب شده‎اند و باعث‌شده که این نهاد مجموعه‌ای بسیار غیرتخصصی نباشد.

انتهای پیام/ ت