- کانون سبحان - http://kanoonsobhan.ir -

تقدیر از تلاش‌های کادر درمان در مقابله با کرونا

[1]

به گزارش کانون سبحان؛ آیت الله احمد مبلغی امروز چهارشنبه در نشست هم اندیشی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان با تقدیر از تلاش‌های مجاهدانه کادر بهداشت و درمان دانشگاه، اظهار داشت: هدف از حضور در دانشگاه علوم پزشکی لرستان تقدیر از تلاش‌های اساسی و زبانزد کادر پزشکی و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان است که به صورت بی وقفه و شبانه روزی با ویروس منحوس کرونا مبارزه کرده اند، خداوند تلاش‌های شما را می بیند و اجر عظیم شما پزشکان و پرستاران و همه کادر درمانی بهداشتی نزد خداوند محفوظ است.

ضرورت ایجاد هیئت‌های اندیشه ورز در دانشگاه‌ها

وی با تشریح اهمیت راهبردی هیئت اندیشه ورز در دانشگاه علوم پزشکی لرستان، افزود: هیئت‌های اندیشه ورز با فعالیت علمی در حوزه‌های مختلف می‌توانند با نگاه علمی خود و دسته بندی پیشنهادات و ارائه آن به مسئولان ذیربط کشور، مؤثر و مفید عمل کنند.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری خطاب به هیئت اندیشه ورز دانشگاه علوم پزشکی لرستان، گفت: بحث‌های ما در هیئت‌های اندیشه ورز باید علمی و آبشخور این بحث‌ها همواره با نگاه تخصصی و دیدگاه بین رشته‌ای باشد و پیشنهادات هیئت‌های اندیشه ورز نیز باید با ادبیات رسایی، عرضه شود.

آیت الله مبلغی در ادامه سخنان خود، عنوان کرد: حرکت هیئت‌های اندیشه ورز در بخش کشاورزی و هنر نیز در استان لرستان آغاز شده است و امروز نیز خوشحالیم در دانشگاه علوم پزشکی بسترهای مناسب آن فراهم شده است تا بتوانیم با رویکرد راهبردی و کاربردی به راهبردها و کاربردها توجه وافری داشته باشیم.

وی، گفت: رهبر معظم انقلاب بر ایجاد هیئت‌های اندیشه ورز در دانشگاه‌ها تاکید دارند و در این راستا باید در جهت پویایی حرکت‌های اجتماعی بسیار موفق و دقیق عمل شود.

کادر درمان ایثارگر ترین افراد جامعه اسلامی ایران هستند

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری، با تشریح پیامدهای کرونا و پسا کرونا در جهان، گفت: بیماری عامی به اسم کرونا جهان را در بر گرفته است و مرحله پسا کرونا مرحله‌ای بسیار حساس است و مقوله صحت و سلامت باید بر روی میزهای مطالعاتی و پژوهشی باز تعریف شوند و جهان باید به سمت باز تعریف سلامت برود.

آیت الله مبلغی، تصریح کرد: بحث دور شدن انسان از سلامت و صحت توسط انتشار ویروس کرونا تا مغز استخوان بشر ریشه دوانیده است و این بیماری به نوبه خود تأثیری عمیق خود را بر همه چیز نهاده است و هیچ قلمروی نیست که از تیررس کرونا دور مانده باشد به نحوی که جهان را تحت شعاع خود قرار داده است.

وی عنوان کرد: پیامدهای بعد از کرونا برای جهان فعلاً مجهول و ناشناخته اند و این بحث‌ها در آینده مرکز توجه پژوهش‌ها آینده خواهند بود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه سخنان خود ارزش سلامت را در راستای سیره علوی تشریح کرد و گفت: در بحث عزاداری ماه محرم و صفر مقام معظم رهبری عزاداری‌ها را منوط به رعایت شیوه نامه‌ها و پروتکل‌های بهداشتی دانستند و نگاه عمیق رهبر معظم انقلاب که با ظرافت بیان شد باعث فهم درست و شایسته ای در میان مردم و عزاداران حسینی شد و فضای مناسبی را در جامعه برای تفهیم عزاداری در زمان شیوع ویروس کرونا در جامعه ایجاد کردند.

آیت الله مبلغی، اظهار داشت: مساعدت‌ها و تلاش‌های همه جانبه رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان و جذب اعتبارات توسط ایشان قابل توجه بوده است و همه خرید تجهیزات کاربردی ایشان در دانشگاه هوشمندانه بوده است که ما نیز در راه تقویت این راه تلاش خواهیم کرد، چرا که پزشکان و پرستاران و کادر بهداشت و درمان دانشگاه علوم پزشکی لرستان از ایثارگر ترین افراد جامعه اسلامی ایران هستند که با تمام خستگی‌هایشان خستگی ناپذیر ایستاده اند.