دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:665 | بازدید: 97
تاریخ انتشار:۰۲ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

قصه خوبان

قصه خوبان کانون سبحان کوهدشت/ شاید تا کنون قصه های فراوانی در زمینه های مختلف را شنیده باشید ، قصه های راست و یا دروغ ، واقعی و یا خیالی و … بگذریم هرکسی هر چه شنیده به ما ربطی ندارد ، مهم این است که قصه چه بوده باشد و اینکه چقدر[…] قصه خوبان […]

قصه خوبان

کانون سبحان کوهدشت/ شاید تا کنون قصه های فراوانی در زمینه های مختلف را شنیده باشید ، قصه های راست و یا دروغ ، واقعی و یا خیالی و … بگذریم هرکسی هر چه شنیده به ما ربطی ندارد ، مهم این است که قصه چه بوده باشد و اینکه چقدر[…]

قصه خوبان

کانون سبحان کوهدشت/شاید تا کنون قصه های فراوانی در زمینه های مختلف را شنیده باشید ، قصه های راست و یا دروغ ، واقعی و یا خیالی و … بگذریم هرکسی هر چه شنیده به ما ربطی ندارد ، مهم این است که قصه چه بوده باشد و اینکه چقدر بر شنونده اثر گذاشته باشد .گاهی برخی قصه ها با اینکه ساخته و پرداخته ذهن می باشند و وجود خارجی نداشته اند ! دارای مفهوم و مضامین بسیار خوب و مفیدی بوده که بیشتر از قصه های واقعی بر شنونده و یا خواننده تاثیر گذاشته و خیلی ها را دگرگون و تحت تاثیر خود قرار می دهند .

 

قصه خوبان

 

 

و اما در جایی نقل شده که شخصی به نام رضا و ساکن مشهد مقدس بر خلاف نامش که نامی نیکو و پسندیده بود ، در مسیر صحیح و صراط مستقیم قرار نداشت و با بچه محله های خود در خیالات باطل غوطه ور بود و عمر خود را به بطالت سپری می کرد تا اینکه بصورت اتفاقی به شهید چمران برخورد کرد و همراهان شهید به او گفتند که این جوان سبک سر آدم درست و حسابی نیست و … شهید چمران خطاب به او گفت که اگر مردی و ادعای مردانگی داری ، بیا تا با هم به جبهه برویم ، این سرزنش و این نوع حرف زدن باعث غیرتی شدن جوان شد و برای رو کم کردن بچه های بسیجی گفت : باشه منو از جبهه میترسونی ، جبهش هم میام و …بالاخره رضا به جبهه رفت و در همان روزهای اول به خاطر تردد جهت خرید سیگار با بسیجی ها درگیر و النهایه ایشان را دست بسته به اتاق شهید چمران آوردند و گفتند که : آقا این دیگه کیه ؟ آداب و نزاکت رزمنده ها رو رعایت نمیکنه ؟ دنبال سیگار و اللی تللیه !!


شهید چمران به آرامی با رضا صحبت کرد ولی رضا با داد و فریاد و فحش و ناسزا جواب شهید چمران را می داد و … باز شهید چمران آرام تر و مهربانتر از همیشه با روی گشاده و چهره خندان با رضا صحبت میکرد و … یکدفعه رضا از کوره در رفت و رو به شهید چمران کرد و گفت : هی کچل من سیگار میخوام ، سیگار … رضا منتظر جواب توهین آمیز از سوی شهید چمران بود و خودش را آماده کرده بود تا سیلی محکمی بر صورتش نواخته شود و … اما در کمال ناباوری ، شهید چمران از جایش بلند شد و گفت : آقارضا ما مخلصتیم ، سیگار چیه ، تو جون بخواه و سریع دستور داد تا برای رضا سیگار بیارن و … آری رضا شرمنده شد و سرش را پائین انداخت ،در مقابل شهید زانو زد و میخواست ، دستان شهید را بوسه بزند . ولی شهید چمران اجازه نداد و او را بغل گرفت .

برخورد متواضعانه و صبورانه شهید چمران آنچنان بر آقارضا تاثیر مثبت گذاشته بود که این جوان ضمن ابراز ندامت و پشیمانی از گذشته ، در صف مجاهدین اسلام قرار گرفت و بعدها هم شربت شیرین شهادت را نوشید و به خیل شهیدان شاهد پیوست .

 

نوشته شده توسط : اسماعیل جمیاری
شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین