چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:688 | بازدید: 77
تاریخ انتشار:۰۶ اسفند ۱۳۹۲ - ۱:۵۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

خدا بهتر می داند (۲)

خدا بهتر می داند (۲) کانون سبحان کوهدشت/ انسانها از بدو خلقت برای در امان ماندن از سرما و گرما و نیز برای آسایش خود و خانواده به دنبال ساختن خانه و سرپناه بوده اند . البته چگونگی نوع بنا و سازه های آن و کیفیت نقشه و طرح و خلاصه مصالح ساختمانی ، در […]

خدا بهتر می داند (۲)

کانون سبحان کوهدشت/ انسانها از بدو خلقت برای در امان ماندن از سرما و گرما و نیز برای آسایش خود و خانواده به دنبال ساختن خانه و سرپناه بوده اند . البته چگونگی نوع بنا و سازه های آن و کیفیت نقشه و طرح و خلاصه مصالح ساختمانی ، در و پنجره و […]

خدا بهتر می داند (۲)

کانون سبحان کوهدشت/انسانها از بدو خلقت برای در امان ماندن از سرما و گرما و نیز برای آسایش خود و خانواده به دنبال ساختن خانه و سرپناه بوده اند . البته چگونگی نوع بنا و سازه های آن و کیفیت نقشه و طرح و خلاصه مصالح ساختمانی ، در و پنجره و … در هر عصر و زمانی فرق می کند و لکن وجه مشترک در همه دوران ها ساخت سرپناه و منزل و ماوی مدنظر بوده است . اتفاقا نه تنها انسانها بلکه حیوانات ، پرندگان و هر جانداری با شیوه و کیفیت های مختلف در پی ساخت منزلگاهی برای خود و اطرافیانش بوده و هست حالا یکی اسم آن را خانه و دیگری لانه می نامد .

 

و اما در این میان پرندگان از جمله جاندارانی هستند که برای ساختن لانه بارها و بارها پرواز کرده و با منقار کوچک خود ذره ذره کاه و چوب و … را جمع کرده و برای خود سرپناهی می سازند . رنج و سختی را با جان و دل می خرند و زمانی که لانه را ساختند با آرامش و خیالی راحت طعم شیرین خانه داری یا همان لانه داری را می چشند و خستگی شان در می رود . القصه پرنده ای که با هزار زحمت و مشقت لانه ای را بنا کرده بود به امید شکار به پرواز در آمد تا دانه ای و یا غذایی را برای خود پیدا کند و به لانه برگردد . وقتی برگشت دید که بر اثر وزش تند بادی لانه اش ویران شده ُ روی به آسمان کرد و گفت خدایا: در این سرزمین پهن میلیونها و بلکه بیشتر ساختمان و کاخ و باغ و آپارتمان و آسمان خراش با سنگهای قیمتی و مرمر بنا شده است ُو کسی به آنها کار ندارد ، صاحبان این همه ویلا و ساختمان با ناز و نعمت روزگار را به خوبی و خوشی می گذرانند و از کسی هم باک ندارند ! حالا من چه گناهی کرده ام که این لانه کوچک و محقر که با خار ،خاشک و کاه درست شده را بر من روا نداشتی و آن را خراب کردی ؟ جای چه کسی را من تنگ کرده بودم که اینگونه خانه خراب شدم !

ندا آمد که ای پرنده ناسپاسی نکن و به قضا و قدر الهی گردن بنه و به رضای حق راضی باش ، چرا که آن هنگام که تو برای کسب روزی به پرواز درآمدی و لانه را ترک کردی ، ماری بزرگ از درخت بالا کشید و در لانه تو جای گرفت تا تو برگردی و تو را شکار کند ، به همین منظور خدا باد را فرمان داد تا لانه را خراب کند و مار هم با خرابی لانه بر زمین افتاد و تو از گزند مار و مرگ حتمی نجات پیدا کردی ، پس استغفار کن و خدا را بر این نعمت سپاسگزاری کن و بدان که خدا بهتر می داند .

غرض از بیان مطلب فوق این است که بعضی اوقات برای ما اتفاقاتی می افتد خوب و یا بد که ما از خوب آن خوشحال و خرسند و از بد آن ناراحت و محزون غافل از اینکه پایان و عاقبت آن بگونه دیگری رقم خواهد خورد و بخاط همین است که خداوند بزرگ در قرآن انسانها را مورد خطاب قرار داده و می فرماید که :

«وَ‌ عَسی‌ أَن‌ تَکرَ‌هوا شَیئاً‌ وَ‌ هُوَ‌ خَیرٌ‌ لَکُم‌ وَ‌ عَسَی‌ أَن‌ تُحِبُّوا شَیئاً‌ وَ‌ هُوَ‌ شَرُّ‌ لَکُم‌ وَ‌اللَّهُ‌ یَعلَمُ‌ وَ‌ أَنتُم‌ لا‌ تَعلَمُون».
یعنی: چه‌ بسا ناخوش‌ دارید چیزی‌ را در حالیکه‌ خیر شما در آن‌ باشد، و چه‌ بسا از چیزی‌ خوشتان‌ آید در حالیکه‌ بدیِ‌ شما در آن‌ باشد، خدا می‌داند در حالیکه‌ شما نمی‌دانید.

پس آدمی باید در هر حال تسلیم حضرت حق . راضی به رضای او و تسلیم اوامر الهی باشد و بس.

 

 

نوشته شده توسط : اسماعیل جمیاری
شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین