شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش  کانون سبحان ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن […]

ظریف: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است/اتحادیه اروپا اقداماتش را دوچندان می‌کند

وزیر خارجه کشور گفت: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است.

کد خبر:634 | بازدید: 32
تاریخ انتشار:۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

خدا بهتر می داند

خدا بهتر می داند کانون سبحان کوهدشت/ پیشتر گفته شد که در زندگی ما انسانها اتفاقات و جریاناتی رخ می دهد که شاید بر خلاف میل و انتظار ما باشد . چه بسا این رخدادهای روزمره به ظاهر ناخوشایند بوده و باعث نگرانی و  […] کانون سبحان کوهدشت/ پیشتر گفته شد که در زندگی ما […]

خدا بهتر می داند

کانون سبحان کوهدشت/ پیشتر گفته شد که در زندگی ما انسانها اتفاقات و جریاناتی رخ می دهد که شاید بر خلاف میل و انتظار ما باشد . چه بسا این رخدادهای روزمره به ظاهر ناخوشایند بوده و باعث نگرانی و  […]

کانون سبحان کوهدشت/ پیشتر گفته شد که در زندگی ما انسانها اتفاقات و جریاناتی رخ می دهد که شاید بر خلاف میل و انتظار ما باشد . چه بسا این رخدادهای روزمره به ظاهر ناخوشایند بوده و باعث نگرانی و ناراحتی بشود ، غافل از آنکه نتیجه نهایی ایندسته از رویدادها بسیار شیرین و غیر قابل تصور می شود و یا بالعکس در زندگی و یا کار و مراودات اجتماعی قضییه ایی حادث شود که مورد رضایت ما بوده و از وقوع آن شاد و خرسند شویم و لیکن پس از گذشت مدتی در حالیکه هنوز لذت آن عمل از کام نرفته مشخص شود که نتیجه اش کاملا خسران ، زیان و پشیمانی است .


خدا بهتر می داند

 


از اینگونه جریانات در زندگی همه انسانها به کرات دیده و یا شنیده شده است و بدتر اینکه بسیاری پیشداوری نموده و آن را به بخت و اقبال بد ، شانس و اگر هم ضعف ایمان را چاشنی آن کنند به شک در عدالت خدا منتسب و به آستان حضرت حق کفر می ورزند ! در حالیکه قصه چیز دیگری است و ما بی خبریم .

حکایت:

حکایت این چنین است که در زمان حضرت داوود علیه السلام پیرزنی به علت فوت شوهرش تامین کننده مخارج فرزندانش می شود و علاوه بر کارهای بیرون از خانه ، شبها را به دوخت و دوز لباس می پردازد و درآمد خود را صرف خوراک و پوشاک و گذران زندگی می کند .


تا اینکه روزی دست بافته های خود را برای فروش به بازار می برد و در بین راه پرنده ای از آسمان به سمت پیرزن فرود آمده و با چنگال تیزش دست بافته های پیرزن را ربوده و سپس به پرواز در آمده و از آن محل دور و دورتر می شود ، پیر زن ناراحت و پریشان شده و سر آسیمه با چشمانی گریان به درگاه الهی شکوه می کند ، چاره ای ندارد و با خشم و غضب به ملاقات حضرت داوود علیه السلام می رود و در خصوص عدالت خدا ایجاد شبهه می کند ، حضرت قضیه را از او جویا می شود و پیرزن آنچه گذشت را برایش تعریف می کند و از عدالت خدا شکایت دارد ، هنوز حرفهای پیرزن تمام نشده است که سه نفر نزد حضرت آمده و هزار دینار را تقدیم پیامبر نموده و از او می خواهند تااین مبلغ را به نیازمندان و مستمندان ببخشند .


حضرت چگونگی و علت این کار را از آن سه نفر می پرسد و آنان جواب می دهند که : ای داوود (ع) ما ده نفر بودیم که سوار بر کشتی و به قصد تجارت بر روی دریا حرکت می کردیم که ناگهان از سوراخ موجود در بدنه کشتی آب زیادی داخل کشتی شده و کشتی به سمت سرنگونی و واژگونی پیش می رفت تا اینکه در اوج نا امیدی به خدا پناه برده و از او مدد خواستیم ، ناگهان در همین حین پرنده ای بر فراز کشتی توجه ما را جلب کرده و مقداری پارچه دست بافت را به سوی ما پرتاب و ما با آن پارچه ها سوراخ کشتی را بسته و از ورود آب جلوگیری و از مرگ حتمی نجات یافتیم . حال به شکرانه این توجه و کمک خدای بزرگ هر نفر صد دینار را نذر کرده و آن را به شما تقدیم می داریم . در این هنگام لبخند رضایت بر چهره پیر زن نمایان شد و از اینکه به امر خدا و بوسیله دست بافته های او جمعی نجات یافته اند ، به سپاس و شکرگزاری پرداخت و حضرت داوود (ع) هم دستمزد کار زن را از آن پول پرداخت .

از این داستان نکات ذیل قابل استفاده است :

۱- خداوند عادل است و با بندگانش با عدالت رفتار می کند

۲- همیشه به آخر و عاقبت امورات بیندیشیم .

۳- هیچ وقت از درگاه خدا نا امید نشویم .

۴- صبر و بردباری داشته باشیم .

۵- و اینکه خدا بهتر می داندو بس .

 

نوشته شده توسط : اسماعیل جمیاریشما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین