گروه : اخبار مهم » عمومی » کوهدشت » لرستان
ساعت : 22:33
شناسه : 69634
تاریخ : 20 آذر 1399
پارسایی، زهد و دلسوزی خالصانه برای انقلاب از خصوصیات بارز آیت‌الله یزدی بود پارسایی، زهد و دلسوزی خالصانه برای انقلاب از خصوصیات بارز آیت‌الله یزدی بود

آیت‌الله مبلغی، نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری گفت: پارسایی، زهد و دلسوزی خالصانه برای انقلاب از خصوصیات بارز آیت‌الله یزدی بود.

آیت‌الله احمد مبلغی در گفت‌وگو با خبرنگار کانون سبحان، اظهار داشت: آیت‌الله یزدی(ره) از شخصیت‌های معروف قبل و بعد انقلاب اسلامی به شمار می‌رود، ایشان قبل از انقلاب تحرک بسیار زیادی در ارتباط با انقلاب و همراه با امام خمینی(ره) داشتند و در بین جمعی که در قم بودند درخشش خاصی در این زمینه داشت.

وی افزود: اوایل انقلاب حضور پررنگ ایشان در جمع روحانیت انقلابی، بیش از دیگران مشاهده می‌شد و در بستر و تداوم انقلاب نیز، این بودن و دلسوزی داشتن برای انقلاب، به‌عنوان ویژگی این شخصیت راحل بود.

نماینده مردم لرستان در مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد: در کنار حضرت امام(ره) و بعد نیز در کنار و همراه و یار مقام معظم رهبری بودن، ویژگی بعدی این شخصیت به‌حساب می‌آید که ویژگی کمی نیست.

وی تصریح کرد: آیت‌الله یزدی چند خصوصیات داشت، یکی زاهد بودن ایشان بود، این زهد و پارسایی امری است که به آن همگی اعتراف می‌کنند و دیگر اینکه صراحت لهجه داشت، در تعارفات باقی نمی‌ماند و همچنین دلسوز انقلاب بود، اگر احساس میکرد انقلاب در یک جایی می‌خواهد ضعفی پیدا کند به‌سرعت حضور به هم می‌رساند.

آیت‌الله مبلغی بیان کرد: خداوند متعال آیت‌الله یزدی را رحمت کند و به مقام معظم رهبری، مراجع تقلید و مردم انقلابی ایران اسلامی ارتحال این عالم بسیار دلسوز را تسلیت عرض می‌نمائیم.

انتهای پیام/