دوشنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

نظرات روحانی و دولت بعد از خروج از برجام؛ فقط دیوانه مذاکره می کند

بازخوانی نظرات حسن روحانی و مقامات دولتی درباره مذاکره با آمریکا بعد از خروج از برجام: فقط دیوانه مذاکره می کند.

کوبیدن پایگاه‌های آمریکا از سوی سپاه «ایام الله» است/ دشمن از حادثه تلخ هواپیماخوشحال شد

رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند: آن روزی هم که موشک‌های سپاه، پایگاه آمریکا را در هم کوبید «ایام الله» است.

کد خبر:9085 | بازدید: 786
تاریخ انتشار:۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ - ۴:۰۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
در خطبه‌های نماز جمعه تهران:

آیت‌الله خاتمی:ملت ایران دندان‌های آمریکا را در دهانشان خورد خواهند کرد./گروه‌های تکفیری زائیده سیاست‌های آمریکا/مذاکره کنندگان کشورمان اگر در روند مذاکرات ذره‌ای چاشنی تهدید را مشاهده کردید مذاکرات را به هم زنید.

خطیب موقت جمعه تهران، به فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مذاکره در شبح تهدید را قبول ندارم، اشاره و از تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای خواست با رویت ذره‌ای از چاشنی تهدید، مذاکرات را به هم بزنند.

13930524000183_PhotoAبه گزارش سرویس سیاسی “کانون سبحان”، « سیداحمد خاتمی» خطبه‌های نماز جمعه عبادی سیاسی این هفته تهران را ایراد کرد.وی ضمن گرامیداشت میلاد حضرت علی(ع) در روز معلم و روز کارگر و همچنین ضمن عرض تسلیت به مناسبت وفات حضرت زینب(س) و شهادت آ‌یت‌الله مطهری اظهار کرد: جریان حق و باطل در طول تاریخ استمرار داشته است و باید جریان باطل را شناخت تا تحت تاثیر آن قرار نگیریم و امروز جریان باطل آمریکا و هم پیمانان آن است.

خطیب نماز جمعه گفت: قرآن، نماد استکبار را فرعون معرفی می‌کند که بیش از ۲۰ویژگی دارد که اگر به آن‌ها دقت کنیم می‌بینیم که قابل انطباق بر دو بل اسکتباری به ویژه‌آمریکا هستند.

سید احمد خاتمی ادامه‌ داد: قرآن فرعون را طاغی می‌داند یعنی کسی که تجاوز از حقش می‌کند و آمریکا مصداق کاملی از این تجاوز است.

**گروه‌های تکفیری زائیده سیاست‌های آمریکا

وی گفت: در طول پنجاه سال اخیر آمریکا با تولید گروه‌های تکفیری به پنجاه کشور جهان حمله مستقیم و غیر مستقیم کرده است و امروز سرکش‌ترین دولت در جهان که حتی به مردم خود  نیز رحم نمی‌کند ‌آمریکا است.

خطیب نماز جمعه با بیان اینکه دومین ویژگی‌ که قرآن برای شیاطین تطبیق می‌کند تهدید است اظهار کرد: فرعون زمان با هر کشوری که چپ می‌کند بلافاصله با تهدید تحریم اقتصادی تا تحریم‌های دیگر آن‌ها را تهدید می‌کند.

امام جمعه تهران گفت: اخیرا معاون رئیس جمهور و وزیر خارجه آمریکا گفته‌اند در صورت شکست در مذاکرات گزینه نظامی روی میزاست که در این رابطه باید بگویم پاسخ آن‌ها را رهبر معظم انقلاب داده است.

**تهدید نظامی، دشمنان ایران را پشیمان خواهد کرد

وی با بیان اینکه دوره “بزن در رو” گذشته است، ادامه داد: اگر آمریکا متعرض ملت ایران شود باید بداند که این ملت بزرگ را تعقیب‌شان خواهد کرد و به تعبیر امام (ره) ملت ایران دندان‌های آمریکا را در دهانشان خورد خواهند کرد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: گروه ۱+۵ شعارهای مردم و این  حماسه را ببینند این‌ها نمونه‌ای است  از  حماسه‌ای که امروز در سرتاسر نمازجمعه‌های کشور برگزار خواهد شد(راهپیمایی برای حمایت از مردم یمن که بعد از نمازجمعه برگزار می‌شود).

آیت‌الله خاتمی خطاب به مذاکره کنندگان کشورمان بیان داشت: شما فرزندان این ملت هستید و این جمله مقام معظم رهبری را مورد توجه قرار دهید که عظمت و هیبت ملت ایران را در مذاکرات حفظ کنید و اگر در روند مذاکرات ذره‌ای چاشنی تهدید را مشاهده کردید مذاکرات را به هم زنید.

وی در ادامه افزود: زیرا روند تهدید غیر قانونی است همان طور که در ماده ۵۲کنوانسیون وین آمده است که هر گاه تهدیدی هنگام مذاکرات صورت گرفت آن مذاکرات بی اعتبار خواهد بود.

خطیب نماز جمعه تهران تصریح کرد: از  مذاکره کننده کشورمان می‌خواهیم زیر شبح تهدید مذاکره نکنند که در این صورت مذاکره نخواهند کرد.

آیت‌الله خاتمی گفت: ما کاری به بازی‌های اوباما، کنگره و سنای آمریکا نداریم آن‌ها هر غلطی می‌توانند بکنند مهم این است که این ملت راه خود را پیدا کرده و ثابت و استوار در این راه خواهد ایستاد.

وی اظهارداشت: قرآن می‌فرماید؛ فرعونیان اهل تفرقه بیانداز و حکومت کن هستند همان طور که طرح اخیر ‌آمریکایی‌ها که عراق را به سه دولت شیعه، سنی و کرد تقسیم کرده بود نشان داد آن‌ها دنبال همین تفرقه هستند و این خوابی است که برای کشور عراق دیده‌اند و این خوابی است که به فضل خدا تعبیر نخواهد شد زیرا هم ملت عراق و هم مسئولان آن‌ها خوب این توطئه را شناختند و در  مقابل آن ایستادند.

خطیب نماز جمعه تهران  تصریح کرد: آمریکا در تاریخ خودش یک روز هم خیرخواه ملت‌ها نبوده و نخواهد بود و تنها به فکر سلطه بر کشورها است.

آیت‌الله خاتمی با اشاره به مسائل یمن تاکیدکرد: مردم یمن تنها یک  خواسته معقول و مشروع دنیا پسند دارند که می‌گویند می‌خواهیم خود سرنوشتمان را تعیین کنیم، نمی خواهیم آمریکا برای ما تکیلف مشخص کند.

وی در ادامه تصریح کرد: حزب انصارالله در پی حاکمیت هم نبوده و  نیست و حرف ‌آن‌ها این است که چرا آ‌مریکا و دول غربی باید بر ما مسلط باشد؟ این خواسته حقی است و آفرین بر ‌آن‌ها.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: ۴۴روز است که مدام مردم یمن بمباران می‌شوند اما آن‌ها قاطعانه ایستاده‌اند و خدا قوتشان دهد.

**به یاد مردم مظلوم یمن هستیم

آیت‌الله خاتمی با اشاره به روایتی از پیامبر اکرم(ص) در مورد یمن اظهارداشت: رسول اکرم فرمودند من یمنی هستم، بنده معتقدم که پیامبر اکرم امروز را دیده‌اند که چنین سخنی فرمودند و ایشان در جای دیگر نیز گفتند که هرکه یمنی‌ها را دوست داشته باشد مرا دوست داشته و هرکه آن‌ها را دشمن بدارد مرا دشمنی کرده است.

وی ادامه داد: یمن نفس کشیده است در فضای علی(ع)، عمار یاسر و مالک اشتر، این ملت به یاری خداوند پیروز و سربلند خواهند شد.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: این خواسته حق را دولت جلاد سعودی چگونه جواب داد؟ تا دیروز سه هزار و ۵۱۲شهید که شامل ۴۹۲کودک، ۲۰۹زن و شش هزار و ۱۸۹ مجروح که شامل ۹۹۳کودک و ۷۱۳زن بوده است و همچنین ۹۵هزار آواره، ۴هزار و ۱۸۹ منزل مسکونی، ۲۵مسجد، ۱۲۵مدرسه، ۱۵۱درمانگاه، ۱۴۸انبار مواد غذایی و ۴سیلوی گندم منهدم و نابوده شده است.

آیت‌الله خاتمی خطاب به عربستان سعودی تصریح کرد: شرمتان باد با این جنایات صهیونیستی که همانند آن‌ها در غزه عمل می‌کنید.

وی تاکید کرد: دولت عربستان بیش از صد سال است که سر کار آمده است، این دولت کاملا بی ریشه را انگلیسی‌ها سرکار‌ آورده‌اند و کسانی که می خواهند مطالعه کنند می‌توانند کتاب “مستر همفر” جاسوس انگلیسی را که انتشارات امیر کبیر چاپ کرده است بخوانید و ببینید چگونه این کشور  توسط  انگلیس سرکار ‌آمد.

خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: ادامه حیات عربستان سعودی با  وحشی گری و غارت‌های هولناک همراه بوده است، در عربستان موج خون به راه  انداخته‌اند و این‌ها دستشان تا مفرغ به خون مسلمانان آغشته است و احساس می‌شود که گویا این‌ها ماموریت اسلام  ستیزی دارند.

**اسرائیل؛ پشت صحنه جنایات عربستان است

آیت‌الله خاتمی بیان داشت: در حمله ۳۳روزه اسرائیل به جنوب لبنان، حمله ۲۱روزه به غزه، حمله هشت روزه به غزه و حمله ۵۱روزه به غزه در تمام این صحنه‌ها عربستان سعودی که به اسم مسلمان است، در پشت صحنه جنایات صهیونیستی‌ها ایستادند و اکنون ‌آفرین می‌فرستیم به مردم یمن  که با ایستادگی خود در حقیقت در مقابل آمریکا و صهیونیست می‌جنگید.

وی اظهارداشت: سازمان‌های بین‌المللی متاسفانه در این عرصه امتحان ننگینی دادند و شورای امنیت به جای حمایت از مظلومان، از ظالمان حمایت کرد و زمینه تجاوزات عربستان سعودی را فراهم کرد، بشریت باید از این سازمان‌ها قطع امید کند و طرح نو دراندازد و از این عروسک‌های کوکی استکباری، دیگر کاری ساخته نیست.

خطیب نماز جمعه تهران گفت: برخی دول که نام اسلامی را یدک می‌کشند متاسفانه لکه ننگی برای اسلام شدند، برخی از آن‌ها شریک جنایات شدند و برخی دیگر با سکوت خود در حقیقت از جنایات حمایت کردند، این‌ها را تاریخ در خاطره خود ضبط می کند و مطمئنا در پیشانی آن‌ها مهر خائن خواهد خورد.

آیت‌الله خاتمی تاکید کرد: همان طور که امروز بشریت و انسان‌های منصف این داغ خائن الحرمین را بر پیشانی عربستان سعودی زده‌اند و آل سعود به یاری خدا آل سقوط خواهند بود همچنان که نشانه‌های این سقوط را می‌ببینیم.

وی تصریح کرد: با هر جنایتی که جانی‌های بدتر از نازی‌ها می کنند یک گام به سوی سقوط نزدیک می‌شوند همان طور که در زلزله سیاسی اخیر که در عربستان شاهد بودیم.

خطیب نماز جمعه تهران بیان داشت: هر کاری که در حمایت از مظلومان یمن از دست مسلمانان برمی آید انجام دهند، حداقل کار تظاهرات و اجتماعات باشکوه خواهد بود.

آیت‌الله خاتمی خاطرنشان کرد: به فضل خدا شما نمازگزاران ایرانی بعد از نماز جمعه امروز این حداقل کار را در حمایت از مردم یمن انجام خواهید داد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.