پنج شنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷

واکنش الهیار ملکشاهی به بازداشت سعید مرتضوی

الهیار ملکشاهی در واکنش به بازداشت سعید مرتضوی، گفت: همه متهمان در برابر دستگاه قضایی یکسان بوده و برخورد با آنها تفاوتی با یکدیگر نخواهد داشت، داشتن سِمت یا شغل خاص هم مانع برخورد نخواهد شد.

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

کد خبر:1744 | بازدید: 267
تاریخ انتشار:۳۱ مرداد ۱۳۹۳ - ۸:۰۳ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

آیینه خاطرات

سر دلبران در حدیث دیگران نماز شب    تا پرواز هواپیما به سمت جده زمان زیادی باقی نمانده است . حاج آقا و همسفرانش که جمعا ۳۶ نفر ند ، در فرودگاه تهران آماده پرواز هستند . ساعت نزدیک ۱۲ شب است. حاج آقا در اتاق کوچکی در فرودگاه مشغول نماز شب می شود.  چهار […]

سر دلبران در حدیث دیگران

نماز شب

 

 تا پرواز هواپیما به سمت جده زمان زیادی باقی نمانده است . حاج آقا و همسفرانش که جمعا ۳۶ نفر ند ، در فرودگاه تهران آماده پرواز هستند . ساعت نزدیک ۱۲ شب است. حاج آقا در اتاق کوچکی در فرودگاه مشغول نماز شب می شود.  چهار رکعت را خوانده است که اولین هواپیما پرواز می کند. همسفران ایشان سوار هواپیما می شوند . دوست ایشان حاج سبزعلی امرایی به آقا می گوید: ”  آقا   هواپیما آماده پرواز است . ” حاج آقا جواب می دهد : ” من می خواهم نماز بخوانم. ” نماز ایشان آنقدر طول می کشد که این دو ، چهار پرواز عقب می مانند و با پرواز چهارم به جده می روند. 

 

  به نقل از حاج سبزعلی امرایی

 

 

 

 

 

 

 

نماز صبح

 

 هواپیمای جده به سمت تهران آماده پرواز است . نیمه های شب است . هواپیما بعد از طلوع آفتاب به تهران خواهد رسید. حاج آقا با خود فکر می کند : ” با این حساب نماز صبح را در وسط آسمان هستیم . ” از آمدن با آن پرواز منصرف می شود . هرچه مسئولان پرواز یا اطرافیان اصرار می کنند که آقا اینجا مملکت سعودی است و ماندن شما در اینجا ممکن نیست ، اما ایشان سوار نمی شود و در فرودگاه جده می ماند تا  نماز صبح را بخواند و مرتکب ترک عمدی نماز نشود. پرواز های بعدی هم به بهانه اینکه شما مسافر پرواز قبلی بودید و ما جای اضافه  نداریم   ، از آوردن  ایشان خودداری می کنند.  ایشان تا غروب افتاب در فرودگاه جده می ماند . در نهایت ایشان با یک هواپیمای باری که محموله آن اسباب و اثاثیه حاجیان بود ، در بین ساک های حاجیان می نشیند و با آن وضع به تهران می آید .

 

 

گفتنی است که مرحوم آیت الله مروجی چهار بار به سفر حج مشرف شده اند و این دو خاطره ظاهرا مربوط به دو سفر است .

 

 

 

                                                                                      

 دعا برای شفای یک بیمار

 

زمستان سال ۱۳۷۴ مادرم مریض شده بود . آزمایش ها نشان می داد سرطان است.  مادرم را پیش هفت دکتر در خرم آباد ، تهران و کرمانشاه بردم . همگی جواب کردند و گفتند : او را به خانه ببرید. ماندنی نیست.  یک روز که با آقا برای نماز جماعت به سمت مسجد جامع می رفتیم ، ایشان به من گفتند: ” شنیدم مادرت مریضه ” . گفتم : ” بله آقا ” آقا گفتند : ” من برای مادرت دعا کرده ام . ان شاء الله خوب می شود. ”  و امروز بعد از  19  سال مادرم بحمدالله خوب و سرحال است و من این را از برکت دعای آقا می دانم.                                                                                                                                                                                                                    

 

 به نقل از قدرت الله ابدالی

                                                                                                                                                          

                                                                       

                                                                 

 

الا ان اولیا ء الله لا خوف علیهم و لا هم یحزنون 

 

 سال ۶۵ بود که بمباران بود ، در عصر یک روز من و آقا در حوزه بودیم .  ایشان روی سکوی جلوی مدرس بزرگ نشسته بود و در حال ذکر یا زیارت عاشورا بود .  یکباره صدای هواپیماها بلند شد و خیابان صاحب الزمان بمباران شد.  من (با همان لهجه لری ) گفتم :  ” آقا آقا بمباران است هواپیماها آمدند .  ”  من به زیرزمین حوزه که الان موتورخانه است رفتم و تصورم این بود که الان آقای مروجی هم به دنبال من می آید اما دیدم ایشان نیامد . از گرد و غبار ترکش هایی که به داخل مدرسه آمد روز  به شب  تبدیل شد . (و به قول لری خودش : شُوَ زِِِِرک  .)

و قتی بالا آمدم فکر می کردم آقا یا زخمی و یا حتی شهید شده است . بیرون که آمدم ،دیدم گرد و غبار زیادی روی سر و صورت و عمامه و عبای آقا نشسته است ، اما ایشان از جایش تکان نخورده  است . آن وقت فهمیدم ” ایمان ” یعنی چه ؟

                                                                                                        

 به نقل از  مرحوم کرم الله مولایی  خادم حوزه علمیه باقرالعلوم کوهدشت

 

 

 

 

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین