یکشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۶

امام خامنه ای:همه دستگاه ها با سرعت و همه توان به یاری آسیب دیدگان بشتابند

به گزارش «کانون سبحان»، در پی وقوع حادثه تلخ و مصیبت‌بار زمین لرزه در غرب کشور که به جان‌باختن و زخمی شدن جمعی از هم‌میهنان عزیز انجامید، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با صدور پیامی ضمن تسلیت به ملّت ایران تأکید کردند که همه دستگاه‌های لشکری و کشوری با همه همت و امکانات […]

حذف «سعد الحریری» سیاست جدید عربستان/ تلفن وی مصادره شده و در بازداشت خانگی است

منابع لبنانی می‌گویند عربستان با تلاش برای حذف سعد الحریری از صحنه سیاسی لبنان می‌خواهد برادر بزرگتر وی را به نخست وزیری این کشور برساند.

کد خبر:13931 | بازدید: 167
تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ایستگاه رمضان / اسماعیل جمیاری

کانون سبحان/اسماعیل جمیاری:روزها یکی پس از دیگری می گذرند و در چند قدمی ایستگاهی هستیم که در آن توقفی یکماهه ما را از حال و هوای فعلی خارج نموده و در وادی دیگری قرارمان می دهد، در ورودی محل و بهتر بگویم جان و روح پناهی که ورود به آن برای همگان آزاد است به […]

11کانون سبحان/اسماعیل جمیاری:روزها یکی پس از دیگری می گذرند و در چند قدمی ایستگاهی هستیم که در آن توقفی یکماهه ما را از حال و هوای فعلی خارج نموده و در وادی دیگری قرارمان می دهد، در ورودی محل و بهتر بگویم جان و روح پناهی که ورود به آن برای همگان آزاد است به گذشته ات کار ندارند، اینکه چه کرده ای و از کجا آمده ای را کار ندارند، چون صاحب ایام خود همه چیز را می داند، او می داند که هستی؟ از کجا آمده ایی و چه ها کرده ای و حتی می داند که در درون تو چه می گذرد و به دنبال چه هستی و چه خواهی شد.

آری در مدخل این پناهگاه نوشته است: ورود برای همگان آزاد است، ولی توان ماندن و تحمل ماندن در آن سرا کمی دشوار بنظر می رسد! چونکه دارای آداب خاص و مقررات حساب شده ای است و برای آن کس که در فضای قبل از این ایستگاه بگونه ایی دیگر بوده و مشغولیات و هول و حراس های فریبنده او را تغییر مسیر داده، قرار گرفتن در این طریق و طی کردن آن تا حدودی مشکل ولی شدنی است. بلی شدنی است، چون آن کس که در درون تو غلغه به پا کرده و تو را به این سمت و سو کشانده و دعوت کرده است، برایت سنگ تمام گذاشته و می خواهد تا با او اخت شوی، البته او نه با تو تنها بلکه با همگان دوستی مهربان و رفیقی به کلک بوده و هست و لیکن بی معرفتی و نامرادی از ماست، اما او بزرگتر از آن چیزی است که ما در سر داریم و مهربان تر و با گذشت تر از هر کسی است و در واقع این ایستگاه بهانه ای است برای شستشوی تن و روح و آشتی و دوستی پایدار با حضرت کردگار.

ramadan2015_0

پس بشتابیم که زمان کوتاه و وقت تنگ است و کاروان در راه. آهنگ سفر کنیم وخود را به این قافله برسانیم که کشتی نجات در حرکت است و هر کس بماند، در طوفان مواج گرفتار می شود و هر کس همراه و همسفر گردد، در سرای رحمت وارد، بر سفره کریمانه حق میهمان و در امن و امان خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین