دوشنبه ۲ بهمن ۱۳۹۶

«غلط زیادی» آمریکا در خصوص قدس به سرانجام نخواهد رسید

به گزارش  کانون سبحان ؛ به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی عصر امروز (سه‌شنبه) در دیدار میهمانان شرکت کننده در سیزدهمین اجلاس بین المجالس کشورهای اسلامی، با تأکید بر اینکه دنیای اسلام باید در مسائل اساسی با صراحت و با صدای بلند سخن […]

ظریف: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است/اتحادیه اروپا اقداماتش را دوچندان می‌کند

وزیر خارجه کشور گفت: بارها گفته‌ایم ایران نشان داده به تعهدات بین‌المللی‌اش پایبند است.

کد خبر:13931 | بازدید: 171
تاریخ انتشار:۲۲ خرداد ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۶ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

ایستگاه رمضان / اسماعیل جمیاری

کانون سبحان/اسماعیل جمیاری:روزها یکی پس از دیگری می گذرند و در چند قدمی ایستگاهی هستیم که در آن توقفی یکماهه ما را از حال و هوای فعلی خارج نموده و در وادی دیگری قرارمان می دهد، در ورودی محل و بهتر بگویم جان و روح پناهی که ورود به آن برای همگان آزاد است به […]

11کانون سبحان/اسماعیل جمیاری:روزها یکی پس از دیگری می گذرند و در چند قدمی ایستگاهی هستیم که در آن توقفی یکماهه ما را از حال و هوای فعلی خارج نموده و در وادی دیگری قرارمان می دهد، در ورودی محل و بهتر بگویم جان و روح پناهی که ورود به آن برای همگان آزاد است به گذشته ات کار ندارند، اینکه چه کرده ای و از کجا آمده ای را کار ندارند، چون صاحب ایام خود همه چیز را می داند، او می داند که هستی؟ از کجا آمده ایی و چه ها کرده ای و حتی می داند که در درون تو چه می گذرد و به دنبال چه هستی و چه خواهی شد.

آری در مدخل این پناهگاه نوشته است: ورود برای همگان آزاد است، ولی توان ماندن و تحمل ماندن در آن سرا کمی دشوار بنظر می رسد! چونکه دارای آداب خاص و مقررات حساب شده ای است و برای آن کس که در فضای قبل از این ایستگاه بگونه ایی دیگر بوده و مشغولیات و هول و حراس های فریبنده او را تغییر مسیر داده، قرار گرفتن در این طریق و طی کردن آن تا حدودی مشکل ولی شدنی است. بلی شدنی است، چون آن کس که در درون تو غلغه به پا کرده و تو را به این سمت و سو کشانده و دعوت کرده است، برایت سنگ تمام گذاشته و می خواهد تا با او اخت شوی، البته او نه با تو تنها بلکه با همگان دوستی مهربان و رفیقی به کلک بوده و هست و لیکن بی معرفتی و نامرادی از ماست، اما او بزرگتر از آن چیزی است که ما در سر داریم و مهربان تر و با گذشت تر از هر کسی است و در واقع این ایستگاه بهانه ای است برای شستشوی تن و روح و آشتی و دوستی پایدار با حضرت کردگار.

ramadan2015_0

پس بشتابیم که زمان کوتاه و وقت تنگ است و کاروان در راه. آهنگ سفر کنیم وخود را به این قافله برسانیم که کشتی نجات در حرکت است و هر کس بماند، در طوفان مواج گرفتار می شود و هر کس همراه و همسفر گردد، در سرای رحمت وارد، بر سفره کریمانه حق میهمان و در امن و امان خواهد بود.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین