دوشنبه ۱۶ تیر ۱۳۹۹

مجموعه پوستر های حقوق بشر آمریکایی مجموعه پوستر های حقوق بشر آمریکایی

به گزارش کانون سبحان؛ به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر، بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس اقدام به انتشار ۳۰ پوستر با عنوان «حقوق بشر آمریکایی» به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی همزمان با سالروز جنایت‌های آمریکا در جمهوری اسلامی ایران کرده است. بخشی از این پوسترها را در […]

بازخوانی اظهارات تاج‌زاده در توجیه رای به روحانی

مصطفی تاج زاده اسفند ماه ۹۵ گفته بود: اگر قرار بود نرخ دلار با همان رشد ۴۰۰ درصدی احمدی‌نژاد افزایش یابد هر دلار الان ۱۲ هزار تومان بود، سکه سه چهار میلیون بود، پراید به ۶۰ میلیون رسیده بود!

کد خبر:16351 | بازدید: 1515
تاریخ انتشار:۰۹ مرداد ۱۳۹۴ - ۵:۵۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
به قلم حجت الاسلام محمدی وفایی؛

در حاشیه پنجمین سالگرد آیت الله مروجی«ره»

به نام خداوند جان و خرد به گزارش سرویس مروج دین ” کانون سبحان”:شب گذشته مراسمی به مناسبت پنجمین سالگرد شیخ و استاد باصفای شهرمان مرحوم آیت الله مروجی«ره»برگزار شد. مسجد جامع شهرم می داند چه تعداد از ارداتمندان او آمده بودند . آنها آمده بودند تا بار دیگرثابت کنند تا هستند دلداده ی آن […]

به نام خداوند جان و خرد
به گزارش سرویس مروج دین ” کانون سبحان”:شب گذشته مراسمی به مناسبت پنجمین سالگرد شیخ و استاد باصفای شهرمان مرحوم آیت الله مروجی«ره»برگزار شد. مسجد جامع شهرم می داند چه تعداد از ارداتمندان او آمده بودند . آنها آمده بودند تا بار دیگرثابت کنند تا هستند دلداده ی آن مروج راستین دین هستند. امدند تا بگویند روحانیت راستین برای همیشه در وسط دلهای مومنین قرار دارند. با آمدنشان به طلاب تذکری جانانه دادند که صراط مستقیم روحانیت در کدامین سمت و سوست.

2015-07-31_061951
در حاشیه برگزاری آن مراسم،سه نکته ذهن مرا مشغول کرده بود:
یکم:
یادت می آید آن استاد با چه شور وحرارتی می فرمود در صرف عمر نهایت دقت را به کار ببرید و سپس می فرمود پادشاهی از قبرستانی عبور کرد به صورت سنگ قبرها نگاهی کرد و تاریخ فوت ها و عمرها را ورق زد و دید همگان درسنین پایین از دنیا رفته اند! به همین دلیل یک نفر از اهل محل را صدا زد و گفت چرا سنگ نوشته های مزارات شما چنین است ؟ مگر همه ی شماها در سن ۲۰ سال و ۲۵ سال از دنیا می روید؟! واو جواب داد .قربان ! ما قانون داریم . در این جا عمرهای مفید محاسبه می شود.اگر ۲۰ سال بر سنگ قبری نوشته شده است ،یعنی بیست سال عمر مفید داشته است.
دوم:
مرحوم علامه طباطبایی «ره» در کتاب سنن النبی(ص) روایتی را نقل کرده اند« که آرزوی پیامبر(ص) این بود شبی داشته باشد و یک شب نداشته باشد تا در دل شبی که داشت دستان تشکر آمیزش بالا رود و بگوید خدایا شکرت که دارم و در آن شبی که نداشت دستان نیازش بالا رود و بگوید خدایا نیاز دارم .»
به یقین آن رسول الهی در هر حال با خدا در ارتباط بود و این روایت از باب نشان دادن طریق به پیروان آن پیامبر عزیزاست.به هر حال مغز آروزی آن رسول الهی اتصال به خداوند در هرحال بود و بندگان خاص خدا را به این جهت راهنمایی کرد .و الحق و الانصاف آن مروجی کبیر مصداقی بارز برای این روایت بود.
سوم:
امام خمینی«ره» در کتاب چهل حدیثش نوشته اند:«مردم با چاپلوسی و … دلداده کسی نمی شوند . همه دلها در دست خداست از اینرو اگر کسی دلی معنویی داشته باشد و خدا محور باشد ،مردم نیز دلداده و ارادتمند او خواهند شد»
پنجمین سالگرد آن استاد بزرگ گویای این نکته بود که ارادتمندان آن عبدصالح الهی ،ارادتی ازجنس معنویت دارند نه باندی و جناحی و …

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.