چهارشنبه ۱ اسفند ۱۳۹۷

سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در قبال حادثه تروریستی اخیر قابل‌ بخشش نیست

رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: سکوت کشورهای حامی حقوق بشر در مورد حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان قابل‌بخشش نیست.

پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد

امام‌جمعه کوهدشت گفت: پست‌های مهم و کلیدی در اختیار افراد بی‌تفاوت نباشد،بلکه بایستی به افراد مؤمن و دلسوز سپرده شود.

کد خبر:6033 | بازدید: 376
تاریخ انتشار:۲۴ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۱۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

کارلوس کی‌روش: جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ برای تیم ملی از ۲۰۱۵ آغاز می شود/از کفاشیان می‌خواهم تا احترام دو طرف حدالمقدور حفظ شود

به گزارش“کانون سبحان”، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری خود گفت: جا دارد از حضور شما خبرنگاران تشکر کنم که کنفرانس امروز به خاطر اعلام اسامی تیم ملی برای بازی با شیلی و سوئد برگزار شده است. انتخاب نفرات بر اساس بازی های جام ملت های آسیا و مشاهداتمان از لیگ […]

2015-03-15_123739

به گزارش“کانون سبحان”، کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در نشست خبری خود گفت: جا دارد از حضور شما خبرنگاران تشکر کنم که کنفرانس امروز به خاطر اعلام اسامی تیم ملی برای بازی با شیلی و سوئد برگزار شده است. انتخاب نفرات بر اساس بازی های جام ملت های آسیا و مشاهداتمان از لیگ بوده است.

وی افزود: طبق برنامه دو بازی با شیلی و سوئد بسیار مهم است چون تنها فرصت برای ما تا قبل از قرعه کشی مقدماتی جام جهانی همین بازی های تدارکاتی است. جام جهانی روسیه ۲۰۱۸ برای تیم ملی از ۲۰۱۵ آغاز می شود و این آخرین فرصت ماست تا مشاهدات خود را انجام و بازی های دوستانه انجام دهیم.چون پس از آن تیم ها درگیر لیگ، جام حذفی  و لیگ قهرمانان آسیا می شوند و دیگر فرصتی برای شناخت نیست و باید در همین اردو به جمع بندی نهایی برسیم.

وی در مورد وضعیت جهانبخش و آزمون گفت: اعتقاد حرفه‌ای من است که به این بازیکنان احتیاج دارم. در سراسر جهان اولویت ها با تیم ملی بزرگسالان است. این بازیکنان را برای دفاع از آبروی تیم ملی نیاز دارم
و در این مورد از قبل هم با کاشانی  و خاکپور صحبت شده بود.

سرمربی تیم ملی ادامه داد: همانطور که کاشانی دغدغه تعداد روزهای استراحت من را داشت که ۴۰ روز بود و دلایل آن را کفاشیان می‌دانست، قبل از رفتن به تعطیلات صحبت کردیم و خاکپور موافقت کرد تا این بازیکنان در تیم ملی بزرگسالان باشند تا از آبروی تیم ملی دفاع شود.

کی روش در خصوص بازی دوستانه با شیلی و سوئد گفت: در چند سال گذشته هیچ گاه این فرصت را نداشتیم که با تیم‌هایی در حد استاندارد های شیلی و سوئد بازی کنیم. آنها حاضر شدند بدون هزینه با ما بازی کنند چون در ۴ سال گذشته اعتبار خوبی برای فوتبال ایران به دست آمده است. البته کفاشیان هم نایب رئیس فوتبال آسیا شد و این هم اعتبار دیگری برای فوتبال ایران است.

وی در مورد لغو دیدار با ایتالیا گفت: باید با دقت عمل کافی در مورد یکسری مسایل صحبت کرد. نمی توان در مورد لغو یک مساله صحبت کرد وقتی اصلا هماهنگ شده نبود. شاید شما آرزو داشته باشید که تعطیلات را به جزایر مدیترانه بروید اما وقتی پولی ندارید نمی‌توان گفت که این سفر کنسل شده است.

کی روش افزود: صحبت در مورد ایتالیا هم همین طور است و نمی‌توان گفت لغو شده وقتی اصلا هماهنگ نشده بود. نمی توان یک میلیون دلار برای ۹۰ دقیقه بازی با ایتالیا هزینه کنیم و هیچ دستاوردی هم نداشته باشد. مگر بازی با برزیل که ۳ بر صفر باختید چه دستاوردی داشت جز اینکه بازیکنان عصبی شدند و به اعتماد به نفس شان ضربه خورد؟!

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: این نظر من است. به جای پرداخت یک و نیم میلیون دلار برای بازی با ایتالیا بهتر است پانصد هزار دلار صرف بازی با دو تیم خوب کرده و بقیه آن را صرف زیر ساخت ها و توسعه فوتبال ایران کنیم. بار دیگر می گویم این نقطه نظر خاضعانه من است.

وی در مورد جلسه‌اش با دبیرکل فدراسیون فوتبال گفت: البته یک جلسه نبود و دو جلسه بود. نمی‌خواهم در مورد این مسئله که ناامیدکننده هم هست صحبت کنم. سه، چهار روز پیش جلسه‌ای با اسدی داشتیم و منظور جلسه این بود که می‌خواستیم در خصوص تیم ملی با کفاشیان صحبت کنیم و البته با اسدی نیز معارفه شویم اما در طول آن جلسه به خاطر صحبت‌هایی که از دبیر کل شنیدم تا قسمتی شوکه شده بودم چراکه به عنوان سرمربی تیم ملی با کمال احترامی که برای آنها قائل هستم نمی‌توانستم به اجبار موافق تمام صحبت‌هایی که در جلسه فوق زده شد باشم. پس تصمیم گرفتم مدت زمانی در مورد مطالبی که در آن جلسه مطرح شد فکر کنم.

کی‌روش افزود: بسیار شفاف و با توجه به صحبت‌هایی که شد تفاوت‌های اساسی و پایه‌ای بین دیدگاه‌های من و دبیرکل و کاری که می‌خواهیم انجام دهیم وجود دارد چراکه از نگاه او کار به جایی رسیده بود که شخص بنده به حداقل استانداردهای او نمی‌رسیدم. طبق صحبت‌های آن روز اسدی او علامت سوالی مقابل عملکرد من گذاشت و البته به این موضوع هم اذعان داشت که باعث شور و شعف مردم شدم اما این برای شخص او کافی نبود چون به حداقل استانداردهای او هم نرسیده بودم. در بعد نتایج به دست آمده از نظر او هیچ کاری نتوانستم انجام دهم و نتایج من فرقی با مربیان دیگر نداشت. ضمن اینکه از بعد معرفی بازیکنان جوان و آموزش مربیان نیز ایشان اعتقاد داشتند که من کاری انجام ندادم.

سرمربی تیم ملی یاد آور شد: دبیرکل فدراسیون در جلسه اول مدام به کلمه ما اشاره می‌کرد که نمی‌دانم این ما چه افرادی هستند. او هیچ گاه نگفت من و می گفت ما و بسیار این مسئله ناراحت‌کننده است برای من و کادر من. او می‌گفت می‌توانیم یک مربی دیگر را بیاوریم که این حرف برای ما ناراحت‌کننده بود و فکر می‌کنم این کلمه ما اشاره‌اش به افراد تحصیل‌کرده و با تحصیلات بالا بود. ایشان در صحبت‌هایشان خیلی شفاف بودند و نمی‌دانم به نمایندگی از فدراسیون یا هیات رئیسه یا جای دیگر صحبت می‌کردند اما از ما رضایت نداشتند با این حال اعلام کردند که شاید الان احمقانه و غیرمنطقی باشد که بخواهیم شما را عوض کنیم و طوری القا می‌شد که باید در حالت آماده‌باش باشیم برای این اتفاق و اینطور به نظر می‌رسید که دبیرکل جدید و افرادی که او نماینده آنهاست جز با آن ۱۲ درصدی هستند که در برنامه نود از کار من رضایت نداشتند. درست برعکس ۸۸ درصدی که از من در این چند سال راضی بودند.

کی‌روش گفت: به همین منظور تاکید کردم چند روزی را صبر کنم و درخواست جلسه‌ دیگری کردم که روز گذشته برگزار شد و ۵ ساعت طول کشید. من نه عصبی هستم و نه ناراحت و دیروز هم با کمال آرامش فقط درخواست کمک کردم که اگر ایشان به صحبت‌هایش اعتقاد دارد بیاید و من را اخراج کند چون هم شخص من و هم بازیکنان و هم هواداران استحقاق این را داریم که همانطور که در صلح آمدیم در صلح هم برویم و به همین دلیل گفتم من را اخراج کنند.

کی‌روش افزود: همانطور که می‌دانید و ایشان هم می‌دانند در ۴ سال گذشته مشکلات عدیده‌ای داشتیم. حقوق‌ها را به موقع نگرفتیم و پاداشی هم در کار نبود بنابراین به جایی که دبیرکل از ما هم تشکر کند به ما توهین کرد اما به جای توهین باید از ما تقدیر و تشکر می‌شد. او نباید می گفت نتایج من قابل قبول نیست و کاری که شده نارضایتی همگان را به همراه داشته است بنابراین به شخص من همکارانم در کادر فنی توهین شده.

وی ادامه داد: از کفاشیان می‌خواهم تا احترام دو طرف حدالمقدور حفظ شود چون در شرایط فعلی کار کردن مقدور نیست. در واقع باید شرایطی پیش بیاید که این مسائل به پایان برسد چون دیگر کار کردن با این شکل مشکل شده است. اگر هدف او این بود که ما را زیر سوال ببرند و ما را شور و اشتیاق خالی کنند باید به وی تبریک بگویم چون او کار خود را به خوبی انجام داد. شخص ایشان یا آنهایی که او نمایندشان است باید بدانند که کارشان را به خوبی انجام دادند چون به شخص من و کادرم توهین شد. ما با از خودگذشتگی و فداکاری و بدون اینکه هیچ پولی بر سر سفره خانواده‌مان ببریم زحمت کشیدیم اما او به خانواده‌های ما توهین کرد.

کی‌روش با بیان اینکه دوست دارم صحبت‌هایم را با جملاتی از دبیرکل به پایان برسانم که هیچ گاه آنها فراموش نمی‌کنم تاکید کرد: او به ما گفت که باعث شور و شعف و خوشحالی مردم شدید اما این برای شخص من کافی نیست. در نتیجه وقتی با شخصی کار می‌کنم که برای احساسات مردم اهمیتی قائل نیست در نتیجه اینطور به نظر می‌رسد که دیدگاه‌های ما هم یکی نیست.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه کفاشیان از وی حمایت کرده است یادآور شد: ۳۳ سال تجربه بین‌المللی فوتبال دارم که ۴ سال آن در ایران بوده است. به تمام نقطه‌نظرات احترام می‌گذارم و شخصی هستم که در طول زندگی سعی کردم با تمام انتقادات زندگی کنم. من در جایگاهی نیستم که راجع به فدراسیون کنونی یا گذشته یا آینده صحبت کنم. دلیلی که دوباره به ایران برگشتم به خاطر کفاشیان، بازیکنان و هواداران خوب تیم ملی و کارهایی که این کشور برای من انجام داد بود اما وقتی دبیرکل فدراسیون چنین صحبتی را انجام می‌دهد یعنی توهین به من و کادر فنی من و با توجه به اینکه قالبا ما در این چند سال حقوق خود را نگرفتیم اما به کار ادامه دادیم و من توانستم همه بازیکنان و کادرم را به کار خوب وادارم و به آنها انگیزه دهم تا باعث سربلندی ایران شوند، این صحبت‌ها درست نبود. وقتی دبیرکل به خانواده ما توهین می‌کند و می‌گوید راضی‌کننده نبوده‌اید و در حد استانداردها نیز نبوده‌اید نمی‌شود دیگر به کار ادامه داد و در واقع ادامه کار بسیار دشوار می‌شود.

کی‌روش با سوال از خبرنگاران در خصوص اینکه آیا طبق قراردادم نباید همه چیز را با کفاشیان در میان بگذارم و رئیس فدراسیون فوتبال در خصوص آنها به اظهارنظر نهایی بپردازد ادامه داد: چطور می‌توان با مردی کار کنید که ارقام زمان برانکو را جلوی من آورده و با زمان من مقایسه می‌کند تا ثابت کند ضعیف کار کردم در حالی که این ما بودیم که ۱۰ ماه پول نگرفتیم ضمن اینکه در آن اعداد و ارقام هم ننوشته شده بود که چند بازی تدارکاتی در زمان من و در زمان تیم برانکو به ثبت رسیده است. همچنین در آن ننوشته شده بود که بازیکنانی مثل دایی، باقری، مهدوی‌کیا، کریمی همگی در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کردند.

وی گفت:‌ آیا فکر می‌کنید من احتیاج دارم چنین شمشیری هر روز در فدراسیون مقابلم باشد و روز بعد هم می‌گویند می‌خواهند بازیکنانم را برای یک تورنمنت نه چندان مهم از ما جدا کنند. آیا من احمق هستم؟! با دبیرکل یا افرادی که او نماینده آنها است می‌گویم بیایند و کار را تمام کنند چون شخص بنده استحقاق آن را دارم که یکبار برای همیشه چنین مسائل و صحبت‌هایی را به اتمام برسانم.من و فوتبال ایران این استحقاق را داریم که یک بار برای همیشه این بازی را تمام کنیم.

فارس

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
2015-04-27_132103
ogat94
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.