شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

خروج از برجام به حیثیت آمریکا لطمه سنگین خواهد زد

رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: حیثیت آمریکا در صورت خروج احتمالی از برجام لطمه سنگین خواهد خورد.

کد خبر:25799 | بازدید: 189
تاریخ انتشار:۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱:۰۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
در جمع عمومی مردم کوهدشت؛

آيت الله مبلغي: جامعه بدون رهبر به هرج مرج مي انجامد/ ادبیات تعامل اجتماعی را در استان تقویت خواهم کرد.

به گزارش اختصاصی «کانون سبحان»؛ آيت الله احمد مبلغي با اشاره به نقش يک رهبر مقتدر در قوام و دوام جامعه گفت: جامعه بدون رهبر و یا جامعه دارای رهبر ولی بی توجهي به کلمات و دستورات ايشان( رهبر)، به هرج و مرج دچار می شود. وي در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) کوهدشت در جمع […]

تصاویر سخنرانی آیت الله احمد مبلغی در جمع مردم کوهدشت (31)به گزارش اختصاصی «کانون سبحان»؛ آيت الله احمد مبلغي با اشاره به نقش يک رهبر مقتدر در قوام و دوام جامعه گفت: جامعه بدون رهبر و یا جامعه دارای رهبر ولی بی توجهي به کلمات و دستورات ايشان( رهبر)، به هرج و مرج دچار می شود.
وي در مسجد حضرت صاحب الزمان(عج) کوهدشت در جمع مردم و جوانان اين شهرستان خاطرنشان کرد: جامعه بدون قانون هم معیار،  روش، سلوک و رفتار مورد توافق را به صورت حقوقی در بر ندارد و در نتیجه دچار هرج و مرج خواهد شد.
وي ادامه داد: سه عامل اساسی باید در جامعه استقرار پیدا کند تا جامعه در مسیر رشد، پویایی و عمق اندیشی فکری قرار گیرد و وضعیتی سالم و بدون اختلاف و تفرقه را طی نماید.
آيت الله مبلغي گفت: مجلس خبرگان نهاد مقدسی است که جامعه بدون آن دچار کاستی است. جامعه بدون اخلاق اجتماعی یا قوام نمی یابد و یا قوامی غیرپویا و مضطرب می یابد. اخلاق اجتماعی با اخلاق فردی متفاوت است. ما با اخلاق فردی آشنا هستیم و کلمه اخلاق بیش از هرچیز ذهن ما را سریعا به سمت اخلاق فردی سوق می دهد. اخلاق اجتماعی متفاوت است.
کنديداي پنجمين دوره مجلس خبرگان رهبري بيان داشت: اخلاق اجتماعی سه بخش دارد، يک بخش مربوط به محبت اجتماعی است، محبت اجتماعی با محبت فردی تفاوت هایی دارد. اسلام به خصوص بر محبت اجتماعی تمرکز کرده است. ما باید هر آن چه که می تواند محبت اجتماعی را فراهم آورد ایجاد کنیم. همان گونه که در خانه خود همدیگر را دوست می داریم باید در جامعه هم این گونه باشیم.
آيت الله مبلغي اظهار داشت: ابتکار پیامبر اسلام (ص) این بود که گفت شما مردم با هم برادر هستید. اکنون محبت اجتماعی در جامعه ما نیاز به ترمیم دارد.
وي بخش دوم اخلاق اجتماعي را  تحمل اجتماعی دانست و گفت: ما باید همدیگر را تحمل کنیم؛ یعنی افراد به رغم آن که به گروهی پایبند هستند باید در قبال هم تحمل اجتماعی پیدا کنند. نبود تحمل اجتماعی جامعه را در مسیری مضطرب قرار می دهد. امام باقر (ع) فرمود «هم زیستی دو سوم آن بر پایه زیرکی و یک سوم آن بر پایه تغافل استوار شده است». یعنی چون می خواهی با مردم زندگی کنیم نباید از تحمل همدیگر فارغ شویم. تغافل یعنی دیدن و در عمل ندیدن.
آيت الله مبلغي  تعامل اجتماعی را بخش سوم اخلاق اجتماعي ذکر کرد و اظهار داشت: تعامل اجتماعی به همراهی و همکاری باز می گردد. من برای این عامل سوم، کوششی را به عنوان نماینده خبرگان انجام خواهم داد. نخست آن که می کوشم ادبیات تعامل اجتماعی را در استان تقویت کنم. دوم آن که تلاش می کنم مسئولان سطح تحمل خود را افزایش دهند. مثلا اگر وابسته به کسی بودند دیگران و بقیه را نادیده نگیرند. این استان به ویژه نیاز به تعامل دارد؛ چرا که تعامل در این استان تا حدودی ضعیف است.
وي اظهار داشت: باید نگاه کنیم که چه مشکلاتی این استان دارد و همگان روندی را بروند که به نفع استان باشد و به حل مشکلات و بیکاری بیانجامد. درست است که بیکاری وضعیت سختی دارد ولی در عین حال ما می توانستیم وضع بهتری هم داشته باشیم و بخشی از این مشکل را حل کنیم. نباید از دیگر استان ها در این مسئله عقب بمانیم.
آيت الله مبلغي يادآورشد: تعامل در استان را به عنوان یک اصل در حد قدرت و توانم اهمیت می دهم و تلاش خواه کرد در اتاق فکرهایی این مساله را در ارتباط با فرهیختگان دنبال کنم. تعامل برای تضمین آینده استان و رفع مشکلات و معضلات استان ضروری است. وساطت کردن و با مسئولان دولتی در ارتباط بودن و از این دست کارها مدنظر است.
وي ادامه داد: اخلاق اجتماعی هر چه بیش تر در این جامعه استقرار یابد هم دین مردم و هم توجه به مردم و هم توجه به فرموده های مقام معظم رهبری عمیق تر می شود و ژرفنای بیش تری می یابد.

انتهای پیام/

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین