دوشنبه ۳ اردیبهشت ۱۳۹۷

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

کد خبر:36810 | بازدید: 318
تاریخ انتشار:۲۴ مهر ۱۳۹۵ - ۱۱:۰۳ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

خیابان فرمانداری یا بهشت زهرا (س)؟

چند سالی است اجتماع مردم ولایت مدار کوهدشت ، در روز عاشورا از بهشت زهرا، به خیابان فرمانداری منتقل شده است.

2016-10-15_230117

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛ سیدمحمد صادق محمدی وفایی؛
از حکیمی پرسیدند بهترین و بزرگترین شکار چیست؟ گفت شکار دل مردم است.

چند سالی است اجتماع مردم ولایت مدار کوهدشت ، در روز عاشورا از بهشت زهرا، به خیابان فرمانداری منتقل شده است.تا جایی که من اطلاع دارم مردم از راز و رمز این تصمیم بی خبرند. فقط عالی جنابانی از شهر می دانند ، خیابان فرمانداری به چه جهت برای آن مراسم باشکوه انتخاب شده است.

خرد بنده می گوید در این که آن خیابان قدمگاه بسیاری از مسئولین بوده و خواهد بود ، تردیدی نیست اما همانطور که تجربه نشان داده است و بینش مردم می گوید بهشت زهرای کوهدشت چون شهدا و مومنین بسیاری را در خود جای داده است برای توده های مردم دلربایی های بسیاری دارد.

این مردم در روز عاشورا با این که سرشار از ماتم هستند اما دوست دارندبا امواتشان دیداری تازه کنند و با شهدا عهد و پیمانی جدید ببندند.

این مردم از عمق جان باور دارند که روح امواتشان نظاره گر است و به خیرات بازماندگانشان نیاز دارند. این مردم می دانند سرکشی به قبرستانها ،انسان ساز است، از اینرو جانانه برخلاف تصمیم مسئولین به بهشت زهرا می روند.

به نظر می رسد وقتی امام علی(ع) فرموده اند علاوه بر نماز که ستون دین است، مردم نیز ستون دین هستند و با توجه به این که ظهر روز عاشورا کمترین رفت و آمد ماشینی در خیابان بهشت زهرا وجود دارد ، می توان یک لاین جاده را به عزادارن آن امام مظلوم و یارانش اختصاص داد تا بیش از این شاهد تضاد عملی مردم با تصمیم مسئولین مربوطه نباشیم .

 

انتهای پیام/

 

دیدگاه ها (4 دیدگاه)


 1. ناشناس

  تذکری به دولت

  برو قوی شو اگر راحت جان طلبی

  که در نظام طبیعت ضعیف پامال است

  همگان می دانند دولت تدبیر و امید ، کی و چگونه به صورت نقدی محصولات کشاورزان را تحویل گرفت ولی چگونه جرعه جرعه و قطره قطره  پول می دهد!

   بی چاره کشاورزان همان عزیزانی که دستانی زخمی دارند و سیمایی  سرشار از رنج . آنان که  غرق در بدهیند و با این حال نه تریبونی دارند و نه ریاستی و نه رسانه ای و نه فریاد رسایی که تدبیری بسازد!

  یا اهل عالم چند روز قبل عاشورا بود و امام آن کربلا در حالی که بدنی زخمی داشت و لباسی خونین به جهانیان پیام داد ایاک والظلم … ؛ برحذر باشید از ظلم کردن به خصوص به کسانی که توانایی ندارند.

  آیا نقدی معامله کردن و نسیه ای و قطره چکانی پرداخت کردن ستم نیست؟ آیا این همه اذیت وآزار و چشم انتظاری کشاورزان ظلم نیست؟! ممکن است بگویید خزانه خالی است . اگر خزانه هم خالی بود چرا واقعیت را به کشاورزان نگفتید و چرا قرار دادی شفاف  منعقد نکردید؟!

  واقعا با این سبک پرداخت از اقتصاد مقاومتی هم می گویید؟!

  آیا در سالهای آینده مردم با خیالی راحت محصولاتشان را تقدیم شماها خواهند کرد؟

  عالی جنابان دولت تدبیر و امید ظلم و ستم قبیح است و هر گز فرقی بین نمونه خارجی آن با نمونه داخلیش دیده نشده است. عزیزان مسئول یادمان باشد« الملكيبقى مع الكفر ولا يبقى مع الظلم.»


 2. مومنی مقیم قم

  با سلام خدمت سید عزیز
  در پاسخ عرض میکنم اینکه حضرتعالی صاحب نظرید و مقید هستید که مقاله تایپ کنید در موضوعات مختلف و واکنش نشان دهید نسبت به اتفاقات شهرستان؛این خوب است؛لکن به نظر میرسد قدری باید در جبهه گیری های خود علیه مسولیین تاًمل بفرمایید چراکه
  اولا)اکثر مدیران ما برخواسته از دل این مردم ند و خارج از متن ملت نیستند لذا خطاب کردند آنها با الفاظی همچون((عالی جنابان))توهینی به مسولیین و تحقیری برای مردم محسوب میشود
  ثانیا)اگر قرار باشد که روی هر مساله ذوم شود خب بالاخره اشکال و موردی پیدا میشود برای نقد کردن منتها آن نکته ای که از نقد کردن مهمتر است آنست که بقول استاد شهید باید دید که میزان تاثیر گذاری تا چه اندازه است بعلاوه اینکه گاهی نقدها و اشکالات تاثیر عکس میگذارند یعنی در برخی صحنه ها باعث دوگانگی و بر هم زدن وحدت میشود و در برخی صحنه های دیگر باعث تنش میان ملت میشود و همین زمینه ای برای برهم زدن مراسم و یا مقدمه ای برای اغتشاش میشود
  ثالثا)این برپایی مراسم در آن مکان ربطی به فلان مسول یا بقول شما عال جناب ندارد بلکه آن مکان مرکز شهر محسوب میشود و تمام مراسمات ملی و مذهبی در آن مکان برپا میشود کمااینکه در سایر نقاط کشور نیز مراسمات مذهبی و ملی در مرکز شهر برگزار میشود (گرچه استثنا هم وجود دارد)
  التماس دعا
  به امید تامل در قلم زیبایتان


 3. سیدصادق محمدی وفایی

  به نام حضرت دوست
  جناب مومنی سلام علیکم
  ممنون از این که تذکری دلسوزانه درج فرمودید.الهی سالم و بانشاط باقی بمانید و بیش از این یادداشتهای این حقیر را نقد بفرمایید.
  به برکت این انتقاد شش نکته تقدیمتان می گردد:
  واقعیت این است که تعبیر«عالی جنابان»گویای این نکته نیست که مسئولین شهر مردمی نمی باشند.به نظر این بنده ی کمترین از این واژه توهینی تراوش نمی کند.
  دوم
  این که انتقاد کردن از عالی جنابان شهرستان را نباید جبهه گیری به حساب آورد.انشاالله روح آن عزیزان برتر و بزرگتر از این است انتقاد یک شهروند را مساوی با جبهه گیری بدانند و از باب لج و لج بازی برخلاف انتقادهای صحیح و راهگشا تصمیمی بگیرند.
  سوم:
  چیزی که شهر و کشور را آباد می کند چاپلوسی و تملق و سکوت نیست .بلکه اشکالات را دیدن و تذکر دادن است.آیا بسیاری از مردم کوهدشت روز عاشورا به جای خیابان فرمانداری به سمت بهشت زهرا نمی روند؟ وقتی رفتنشان را بارها و بارها شاهد بوده ایم چرا انتقاد نکنیم؟
  چهارم:
  در انتقاد کردن بیش از نتیجه به وظیفه باید اندیشید.
  پنجم:
  اگر خیابان فرمانداری برای دیگر مراسمات ملی و مذهبی مناسب است واقعیت این است برای اجتماع روز عاشورا و نماز ظهر و عصر مناسب نیست . دلیلم هم حرکت بسیاری از مردم به سمت بهشت زهراست.
  ششم:
  حضرتعالی بیش از بنده در جریان هستید که بسیاری وجود دارند و از مسئولین تعریف و تمجید می کنند لطفا اجازه بدهید برخی ها نیز ضمن تشکر از اقدامات مسئولین تذکرات و انتقادهایی را نیز تقدیمشان کنند.
  از سایت سبحان نیز بسیار ممنونم الهی عاقبت به خیر گردیم


 4. طولابی

  باسلام خدمت سید بزرگوار وهمشهریان عزیز.تازمانی که یک مصلای درحد وشان لین مردم ساخته نشود این جابجایی ها یک موضوع طبیعی است ام اینکه زمانی این مراسم در بهشت زهرا س برگزار می شد واینک در فضای دیگراولا این مشکل اساسی وجدی مراسم محرم در شهر مانیست دوما سید عزیز که خوشبختانه دستی برقلم دارند ومطالب آموزنده ای می نویسند بهتر است به آسیب شناسی مراسم محرم در کوهدشت بپردازند.دهل های چینی بزرگ فراوان ودرموارد بیشتر از تعداد افراد سینه زن.بلندگوهای بیش از اندازه وغیر متعارف ایستگاه های صلواتی بدون سطل زباله .داربستهای نصب شده در معابر اصلی و….ام از دیدگاه این حقیر باتوجه به اینکه شهر ما کمر بندی ندارد وراه ورودی مردم ومسافران احتمالی واحیانا خدای نکرده کسی مریض یا تصادفی اورژانسی باشد ویا آتش سوزی ویا …به هر شکل مسدود کردن تنها ورودی شهر برای مدت زمان طولانی بدون داشتن جاده جایگزین باعث میشود مسیر جایگزین برای نماز پرفیض ظهر عاشورا انتخاب شود .

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین