چهارشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۹

با این سامانه به جمع راهپیمایان مجازی روز قدس بپیوندید

به دلیل محدودیت در برگزاری راهپیمایی روز قدس، امسال راهپیمایان می‌توانند به صورت مجازی در راهپیمایی شرکت کنند.

کمپین روز جهانی قدس همراه با گروه‌های مقاومت و آزادگان جهان

کمپین روز جهانی قدس همراه با گروه‌های مقاومت و آزادگان جهان با هشتگ‌های #القدس_درب_الشهداء و #FlyTheFlag برگزار خواهد شد.

کد خبر:52085 | بازدید: 2287
تاریخ انتشار:۲۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۹:۱۶ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

چند ویژگی فرمانده نابغه ی مدافعِ حرم شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی)

کانون سبحان:چند ویژگی فرمانده نابغه ی مدافعِ حرم شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی): ۱-دینداری وپایبندی به احکام شرع مقدس؛ مرتضی علاوه بر ماه های رجب،شعبان ورمضان روزهای دیگر از سال نیز روزه می گرفت،ایشان مقید بودند که علاوه بر آنکه غیبت نکنند حتی المقدور غیبتی هم نشنوند. همسر ایشان نقل می کنند که مرتضی […]

کانون سبحان:چند ویژگی فرمانده نابغه ی مدافعِ حرم شهید مرتضی حسین پور (حسین قمی):
۱-دینداری وپایبندی به احکام شرع مقدس؛
مرتضی علاوه بر ماه های رجب،شعبان ورمضان روزهای دیگر از سال نیز روزه می گرفت،ایشان مقید بودند که علاوه بر آنکه غیبت نکنند حتی المقدور غیبتی هم نشنوند.
همسر ایشان نقل می کنند که مرتضی گفته بود:اگر چشم خود را از نامحرم برداری از ارتکاب بسیاری از گناهان مصون می مانی. ۲- روحیه انقلابی وجهادی؛
قریب ده سالی که خدمت کردند.بیش از هشت سال آن در محورهای مقاومت عراق وشام به عنوان فرمانده یا مسئول، در رده های مختلف رزمی و یا مشاور در کنار رزمندگان محور مقاومت با جریان های تکفیری وسردمداران استکباری آنها مبارزه می کردند.
در مراسم عقد پدر بزرگوارشان به ایشان گفتند جنگ سوریه با مذاکره در حال اتمام است، دیگر جایی برای رفتن به ماموریت نداری ،ایشان با لبخندی گفتند یمن که هست!!
۳- تعامل بسیار خوب با رزمندگان محور مقاومت از ملیت های مختلف ومحبوبیت زیاد در بین آنها .
شیخ اکرم فرمانده یکی از گروه های مبارز عراقی که شخصاً در کلیه مراسمات این شهید حضور داشتند ،درسخنرانی های خود از نفوذ معنوی این شهید در دل رزمندگان عراقی ومحبوبیت فوق العاده وی به نیکی یاد نمودند.
علاوه بر ایشان فرمانده کتائب سید الشهداء عراق نیز در سخنرانی که در مراسم چهلم مرتضی در تهران داشتند عنوان کردند که این شهیددر کلیه مراحل سخت مبارزه با داعش در کنار ما بودند وهمه ی نیروها ضمن آنکه به ایشان علاقه مند بودندبا اطمینان تدابیر وی را بکار می بستند.
نماینده حزب الله لبنان هم با هدیه ای معنوی ونفیسی از طرف حزب الله در مراسم چهلم ایشان شرکت وگوشه هایی از اخلاق نیکو وتاثیر گذار در بین رزمندگان حزب الله را ذکر نمودند.
یکی از توانمندی های اثر گذار مرتضی در برقراری ارتباط با رزمندگان عرب زبان این بودکه با تسلط خوبی که به زبان عربی داشتندباهر کدام از آنها با لهجه خاص خودشان صحبت می کردند!
۴-بی اعتنایی به مال دنیا،
ایشان علی رغم حضور مداوم در محور مقاومت عراق وپیگیری واصرار مسئولین ما فوق خود حاضر نشد از حق ماموریت استقراری استفاده کند واز دریافتی ماهیانه خودبه موسسات خیریه،مستمندان ویتیمان نیز کمک میکرد ودر موقعه ای که از منطقه به مرخصی می آمد بخشی از وقت خود صرف رسیدگی به نیازمندان می نموند.
۵- تیز هوشی وزیرکی:
مرتضی با هوش وذکاوت بالایی که داشت در سریع ترین زمان ممکن برنامه های دشمن را حدس زده ومتناسب با آنها راه های کار ممکن را برای مقابله یا خنثی سازی تحرکات آنان می اندیشید.
دوستان همرزم ایشان در همین عملیاتی که منجر به شهادت وی شد می گویند مرتضی پیش بینی کرده بود که تکفیری ها فردا حمله خواهند کرد لذا به فرمانده ونیروها مقر توصیه های لازم را نمود وبا توجه به اشرافی که به تاکتیک داعش درحمله به نیروهای خودی داشت شخصاً تا پاسی از شب خاکریز دومی را احداث کرد تا فردا در حمله انتحاری که داعش با استفاده از خودروی انتحاری به خاکریز اول می کند برای حفظ مقر ونیروها خودی آنها را به آن خاک ریز منتقل نماید، وهمین تدبیر در حمله فردای داعش به مقر نیروهای خودی موثر افتادکار وباعث شد که حداقل جان ۸۰نفر از رزمندگان عراقی و۱۰نفر از نیروهای ایرانی حفظ شود به گفته این عزیزان اگر این تدبیر مرتضی نبود به جای یک شهیدحججی ما ده شهید حججی از مدافعان حرم ایرانی ونیز بیش از ۱۲۰شهید از رزمندگان عراقی داشتیم.
۶-شجاعت ،نترسی و اعتماد به نفس،؛حاج قاسم سلیمانی در مراسم چهلم ایشان گفتند هرچه تنور درگیری گرمتر می شد تسلط وآرامش حسین(مرتضی) بر صحنه نبرد بیشتر می شد.!
مستند کوتاهی که از همین درگیری که منجر به شهادت ایشان ،شهید حججی وشهید تاجبخش شد به خوبی بیانگر این ویژگی است که در گرماگرم نبردایشان بااعتماد به نفس کامل وبدون ترس از آتش سنگین دشمن با آرامش مثال زدنی مشغول هدایت نیروهاست.

۷-گره گشایی از مشکلات دوستان واطرافیان علی رغم به سختی افتادن خود؛
در صورتی که دوستان وهمکاران مشکل مالی داشتند وبه ایشان مراجعه میکردند مرتضی از حقوق ماهیانه به اندازه نیاز برداشته وبقیه را به عنوان قرض الحسنه یا کمک به آنها می بخشید.
۸-دوری از تظاهر وخودنمایی؛
این شهید با اینکه در اکثر عملیاتهای عراق وشام حضور داشت ودر سمت ها ومسئولیت های رزمی مانند: اطلاعات،عملیات وفرماندهی ایفای نقش میکردند و چندین بار مجروح شدند کمتر اظهار می کردندو حتی از بیان بعضی از مجروحیت هایش نزد پدر ومادرونیز خانواده همسرشان خودداری می نمودند، و این دو خانواده بعد از شهادتش در جریان بعضی از مسئولیت ها ،مجروحیت ها و رشادتهای ایشان قرار گرفتند!

۹-پرهیزاز بهره برداری شخصی از امکاناتِ تشکیلات واحتیاط در استفاده از موارد معمول وجاری:
مرتضی در پایان ماموریت وفرماندهی خود در یکی از محورهای عملیاتی برای رفع مظالم وبری الذمه شدن از بیت المال یک دستگاه موتور سیکلت تریل خود را که به تازگی خریده بودند به تشکیلات بخشیدند.وقتی دوستان از او خرده گرفتند که چرا شما که استفاده از امکانات نکرده اید موتور شخصی را واگذار می کنید میگویند؛
به هنگام انجام ماموریت ممکن است از خودروی سازمان بیش از حد معمول استفاده کرده باشم واز این بابت حقی به گردنم باشد.
یکی از همرزمان ایشان نقل می کنند؛ مرتضی وقتی که از ماموریت بر می گشتند وبرای بعضی از نیازمندی های ماموریتی به یگان می آمدند از غذای سازمان استفاده نمی کرد واگر روزه نبودندغذایش کیک وشیری بودکه باخود همراه آورده بودند.

دیدگاه ها (۱ دیدگاه)


  1. دوست

    رحمت و رضوان الهي گواراي وجود پاكش باد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
104994_orig
104991_orig
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.