پنج شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷

ایجاد دودستگی بین ملت ایران هدف شیطان بزرگ/مطالبه مردم روی کار آمدن تیم اقتصادی کارآمد است

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: مطالبه مردم روی کار آمدن تیم اقتصادی کارآمد است.

افشای همکاری پهلوی و سعودی‌ها برای آشوب در ایران/ گفتمان شیعی، نفاق را از چهره منافقان برملا ساخت

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: خانواده پهلوی اخیراً از وهابیان عربستان سعودی پول دریافت کرده است تا علیه اسلام ناب در ایران آشوب به پا کند.

کد خبر:26726 | بازدید: 344
تاریخ انتشار:۱۷ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۷ ق.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
منتخب مردم لرستان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری؛

آیت الله مبلغی: فقهای شیعه و سنی «منع تعرض به کادرهای امدادی در جنگ»را به گوش جهانیان برسانند.

آیت الله احمد مبلغی در نشستی پیرامون حقوق بشردوستانه که در شهر مقدس قم برگزار شد، خاطرنشان کرد: شرع مقدس اسلام، تعرض به گروه های امدادی، تیم های پزشکی و اماکنی از قبیل بیمارستان را جایز نمی داند.

تصاویر سفر آیت الله احمد مبلغی به رومشکان و سوری (23)به گزارش اختصاصی «کانون سبحان»؛ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره با اشاره به قوانین حقوق بشر دوستانه اسلامی گفت: فقهای اسلامی اعم از علمای شیعه و سنی باید با قدرت، شفافیت و به صورتی برجسته، فتوای حرمت تعرض به امدادگران در جنگ (کادرهای پزشکی، موسسات و اماکن امدادی همچون بیمارستان) را بر اساس نگاه اسلامی، ابراز و ارائه نمایند.
آیت الله احمد مبلغی در نشستی پیرامون حقوق بشردوستانه که در شهر مقدس قم برگزار شد، خاطرنشان کرد: شرع مقدس اسلام، تعرض به گروه های امدادی، تیم های پزشکی و اماکنی از قبیل بیمارستان را جایز نمی داند.
منتخب مردم لرستان در انتخابات مجلس خبرگان رهبری ادامه داد: آنچه از دل اندیشه اسلامی با پشتوانه دقیق اجتهادی برمی خیزد این است که “جنگ را به مثابه یک اضطرار و به صورت یک حد اقل ببینید”، “اجازه ندهید جنگ به طبیعت و انسان های بی گناه آسیب برساند” و “روا مدارید به تیم های امداد آسیبی وارد آید”.
دلایل فقهی حرمت تعرض
آیت الله احمد مبلغی با اشاره به ادله “حرمت عدم تعرض به امدادگران وکادرهای پزشکی در جنگ” گفت: می توان برای حرمت این تعرض دلایلی را برشمرد که دو دلیل از این ادله عبارت از” نصوص دال بر عدم تعرض به مجروح به ضمیمه قیاس اولویت” و “نصوص دال بر عدم صدق عنوان جنگجو بر پرستار در جنگ” می باشد.
تاسیس یا امضاء؟
استاد برجسته حوزه علمیه قم با طرح این سؤال که آیا شارع در این دستورات خود، تاسیس کننده بوده و یا امضا کننده؟ اظهار داشت: گزاره های معطوف به تقلیل آسیب ها و تخریب ها در جنگ را شارع تاسیس نکرده است؛ بلکه انسان ها با توجه به ذات، نگاه فطری و ارتکازی خود، این گزاره ها را درک می کنند، ولی اسلام آن ها را امضاء و تایید کرده است.
آیت الله مبلغی ادامه داد: در فطرت انسان ها این ارتکاز به صورت پایدار وجود دارد که جنگ را نباید توسعه داد و تخریب ها را به سمت فراتر از محدوده جنگ نباید به پیش برد، و شارع این ارتکاز مستقر در اذهان انسانی را تایید کرده است.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین