سه شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷

درخواست خسارت و شکایت از آمریکا در دادگاه‌های بین‌المللی حق ایران است

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس گفت: از آنجایی‌که برجام یک قرارداد بین‌المللی بوده و آمریکا آن را نقض کرده است، ایران از دو جهت می‌تواند علیه رئیس‌جمهور و دولت آمریکا اعلام شکایت و درخواست خسارت کند.

آقای ترامپ! شما غلط می‌کنید/بدون تضمین قطعی سه کشور اروپایی نمی‌توان برجام را ادامه داد

  به گزارش کانون سبحان حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی صبح امروز (چهارشنبه) به مناسبت هفته معلم در دانشگاه فرهنگیان حضور یافتند و در دیدار هزاران نفر از دانشجویان و معلمان، منزلت و جایگاه والای معلمان را همچون معیشت آنان بسیار مهم و نیازمند توجه کامل خواندند و اجرای زمان‌بندی شده سند متقن […]

کد خبر:28216 | بازدید: 310
تاریخ انتشار:۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۱۱:۵۹ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس:

آیت الله احمد مبلغی:فقر و بیکاری با زندگی مردم ارتباط عینی و ملموس دارند./ضرورت توجه حوزه و مراکز تحقیقاتی به رفع مشکلات روزمره مردم

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت توجه حوزه های علمیه به موضوعات اساسی و کلان کشور گفت: باید حوزه های علمیه در مرحله اول، پیرامون موضوعات اساسی و کلانی مانند فقر، بیکاری، ازدواج و طلاق که با زندگی عینی و ملموس مردم به صورت مستقیم در ارتباط هستند، نظریه پردازی کند

آیت الله احمد مبلغیبه گزارش «کانون سبحان»؛ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی مجلس با اشاره به ضرورت توجه حوزه های علمیه به موضوعات اساسی و کلان کشور گفت: باید حوزه های علمیه در مرحله اول، پیرامون موضوعات اساسی و کلانی مانند فقر، بیکاری، ازدواج و طلاق  که با زندگی عینی و ملموس مردم به صورت مستقیم در ارتباط هستند، نظریه پردازی کند.

آیت الله احمد مبلغی روز دوشنبه در نشست شورای پژوهش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس افزود: در گام دو، مراکز تحقیقاتی از جمله مرکز تحقیقات اسلامی مجلس باید آسیب های موجود در قوانین ناظر به این حوزه های اجتماعی را شناسایی و مطالعات نسبت به آنها را به انجام برساند.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت: در مرحله سوم نیز مجلس شورای اسلامی باید با تکیه بر دو مرکز پژوهشی خود(مرکز پژوهش های مجلس و مردم تحقیقات قم) و ظرفیت های حقوقی و فقهی حوزه های علمیه و دانشگاه ها، تقنین متناسب، کارآمد و جامع را در این زمینه به انجام رسانند.

آیت الله مبلغی همچنین با اشاره به جایگاه مرکز تحقیقات اسلامی مجلس و نقش آن در فرآیند قانونگذاری گفت: موضوع نشست ها، کارگاه های آموزشی و فعالیت های پژوهشی ما باید از پختگی، قابلیت و محتوای لازم برخوردار باشد و داشته ها و دادها های ارائه شده در این برنامه ها نیز باید در سطح معقول بوده و منتج به رفع مشکلات کلان و اساسی خصوصا در بعد قانون گذاری شود.

منتخب مردم در مجلس خبرگان رهبری به عنوان نمونه از موضوع فقر به عنوان یک موضوع اساسی و کلان جامعه یاد کرد و ادامه داد: در این زمینه باید دیدگاه و حساسیت اسلام نسبت به “فقر” و “کار” را مورد بحث، قوانین موجود در این زمینه را آسیب شناسی  و با شناسایی خلاء های موجود، پیشنهادهای لازم را ارائه دهیم.

آیت الله مبلغی اظهار داشت: در نشست ها و کارگاه های علمی نیز باید از فقها، اساتید و شخصیت هایی که دارای بنیه علمی قوی و از نظر تجربی نیز در یک سطح قابل قبول می باشند، به عنوان سخنران و یا مدرس استفاده شود، مطابق نظام اولویت باید موضوعاتی نیر در دستور کار قرار گیرد که نیاز روز جامعه باشد.

وی با اشاره به نقش مدیریت و نظارت در کارگاه ها و نشست های آموزشی نیز گفت: اگر یک نشست به درستی مدیریت و بر فرآیند انجام آن از مرحله قبل از شکل گیری تا زمان برگزاری و دعوت مدعوین به صورت برنامه ریزی شده، نظارت گردد، خروجی آن چیزی کمتر از نتایج یک پروژه تحقیقاتی نیست.

آیت الله مبلغی ادامه داد: ما باید از حیث فقهی و حقوقی و با استقاده از ظرفیت حوزه های علمیه و شورای فقهی مرکز،  موضوعات کلان و اساسی مانند وضعیت سالمندان، فقر، بیکاری و بررسی موضوعات کلان دیگر مانند فقه عمران محیط زیست و… که به صورت مستقیم با زندگی مردم مرتبط است، را در دستور کار قرار دهیم، در این صورت نقش خود را در عرصه قانونگذاری ایفا کرده ایم.

نشست شورای پژوهش مرکز تحقیقات اسلامی مجلس شورای اسلامی با حضور آیت الله احمد مبلغی رئیس مرکز، معاونان و کارشناسان و دبیران پژوهش در قم برگزار شد.

در این مراسم نیز دکتر سید احمد حبیب نژاد برخی موضوعات در دستور کار شواری پژوهش برای اجرا در شش ماه اول سال جاری را تشریح کرد.

به گزارش روابط عمومی، در این نشست برنامه و چشم انداز فعالیت های پژوهشی مرکز در شش ماهه اول سال جاری مورد بررسی قرار گرفته وبرخی موضوعات پیشنهادی که باید در این مدت پیرامون آنها نشست و یا کارگاه های آموزشی برگزار شود، نیز مورد تصویب قرار گرفت

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین