یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:28415 | بازدید: 368
تاریخ انتشار:۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۳:۵۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
در افتتاحیه کنفرانس بین المللی

سفر آیت الله احمد مبلغی به سان پترزبورگ روسیه/اقدام مشترک ادیان برای تعمیق معنویت، ایمان و اخلاق گرایی ضروری است.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی گفت: علیرغم اینکه نقطه کانونی و بسیار جدی “اقتضاء رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره اتباع ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

سفر آيت الله احمد مبلغي به سان پترزبورگ روسيهبه گزارش «کانون سبحان»؛ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی گفت: علیرغم اینکه نقطه کانونی و بسیار جدی  “اقتضاء  رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره  اتباع  ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

آیت الله احمد مبلغی مبلغی در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی “ شمولیت رحمت الهی به عنوان اصلی برای گفت وگو میان ادیان در قرن بیست ویکم ” در سان پترزبورگ روسیه خاطرنشان کرد: دو محور مهم پیرامون تعامل و گفتگوی ادیان قابل طرح است که یکی ضرورت ایجاد “گفتمان  رحمت گرایی بین الادیانی الهی” و دیگری “تبیین نسبت دین با رحمت الهی”  است.

وی اظهارداشت: نباید بین رحمت گرایی اختصاصی دینی با رحمت گرایی مشترک بین الادیانی خلط کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت:  رحمت گرایی اختصاصی دینی و رحمت گرایی مشترک بین الادیانی هر دو  ضروری است، ولی باید توجه داشت در رحمت گرایی مشترک  بین الادیانی بر بخش های مشترک رحمت باوری دینی، و نیز بر مشترک بودن برخاستگی ادیان از رحمت الهی تاکید می گردد.

 آیت الله مبلغی با اشاره به این که ایجاد و تقویت “گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی” چهار نتیجه مهم را در بر دارد، گفت: یک نتیجه، آن است که این گفتمان چارچوبی مفهومی و توافقی را  برای تفکر، نگاه و حرکت به سوی زندگی مشترک ادیانی و مذاهبی تشکیل می دهد.

 وی افزود: دومین فایده این است که اتباع ادیان الهی در چارچوب این گفتمان به این باور مشترک می رسند که باید به صورت مشترک  به تعمیق و ترویج معنویت گرایی، ایمان گرایی و اخلاق گرایی در دنیای  کنونی دست بزنند.

 آیت الله مبلغی گفت: فایده سوم مترتب بر ایجاد و تقویت “گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی” این است که راه  توافق بین الادیانی و بین المذاهبی را جهت مبارزه از خاستگاه دین با افراط گری دینی باز می کند.

 وی افزود: بدون استقرار گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی، مبارزه با افراطی گری دینی و مذهبی دشوار،  بلکه فاقد زمینه است.

وی گفت: فایده چهارم این است که با این گفتمان،  گفتگوی بین الادیانی معنی و معقولیت می یابد و از افسردگی و بی خاصیتی نجات پیدا می کند. گفتمان می تواند چارچوب گذاری، تعمیق، فعال سازی، توسعه و بهره برداری از گفتگوی میان ادیان را رونق بخشد.

 وی با اشاره به تبیین نسبت دین با  رحمت الهی گفت: اصولی همانند “پیشادینی بودن رحمت الهی”، “خاستگاه بودن رحمت الهی برای دین” و” حضور احاطه آمیز و سریانی(اثر کردن چیزی در چیزی) رحمت الهی در  سرتاسر دین”، این نسبت را شکل می دهند.

وی گفت: به رغم آن که نقطه کانونی و بسیار جدی  “اقتضاء  رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره  اتباع  ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: به همین جهت در دین الهی اسلام به نفع بشریت توصیه های عمیق شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت این کنفرانس گفت: این کنفرانس از نظر موضوعی از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که از زاویه حساس و دقیقی به مناسبات جامعه ادیانی نگاه کرده است.

 

کنفرانس بین المللی “شمولیت رحمت الهی به عنوان اصلی برای گفتگو میان ادیان در قرن بیست و یکم” از طرف اداره دینی مسلمانان روسیه فدرال در سن پترزبورگ، روسیه برگزار شد.

برخی نهادهای دیگر مانند جامعة المصطفي العالمية،  دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ، موسسه حمایت فرهنگی، علمی و آموزشی اسلامی،  موسسه المرجانی و دانشگاه اسلامی مسکو در برگزاری این کنفرانس بین المللی مشارکت داشتند.

آیت الله احمد مبلغی در این کنفرانس با موضوع ” مفاهیم و اصول برخاسته از رحمت الهی و نقش آنها در نتیجه بخشی گفت وگوها و ارتباطات میان ادیان” سخنرانی کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین