یکشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۷

سرگرد کولیوند:حمله به سوریه با هدف فاصله گرفتن ایران از محور مقاومت بود

به گزارش کانون سبحان کوهدشت، سرگرد پاسدار یونس کولیوند مسئول سیاسی سپاه ناحیه کوهدشت ضمن تبریک اعیاد شعبانیه به تبیین رویدادهای سیاسی و مسائل منطقه پرداخت و اظهار داشت: حمله تجاوزکارانه آمریکا و …به سوریه علی‌رغم هزینه بسیار بالا نتایج خیلی ناچیزی داشت. وی عنوان کرد: آنچه امروز در منطقه شاهد آن هستیم چیزی نیست مگر […]

حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی عربستان سعودی اتفاق افتاد

جانشین سپاه حضرت ابوالفضل (ع) استان لرستان گفت: حمله نظامی به سوریه با پشتیبانی مالی وهابیان عربستان سعودی اتفاق افتاد.

کد خبر:28415 | بازدید: 346
تاریخ انتشار:۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ - ۳:۵۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
در افتتاحیه کنفرانس بین المللی

سفر آیت الله احمد مبلغی به سان پترزبورگ روسیه/اقدام مشترک ادیان برای تعمیق معنویت، ایمان و اخلاق گرایی ضروری است.

رئیس مرکز تحقیقات اسلامی گفت: علیرغم اینکه نقطه کانونی و بسیار جدی “اقتضاء رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره اتباع ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

سفر آيت الله احمد مبلغي به سان پترزبورگ روسيهبه گزارش «کانون سبحان»؛ رئیس مرکز تحقیقات اسلامی گفت: علیرغم اینکه نقطه کانونی و بسیار جدی  “اقتضاء  رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره  اتباع  ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

آیت الله احمد مبلغی مبلغی در مراسم افتتاحیه کنفرانس بین المللی “ شمولیت رحمت الهی به عنوان اصلی برای گفت وگو میان ادیان در قرن بیست ویکم ” در سان پترزبورگ روسیه خاطرنشان کرد: دو محور مهم پیرامون تعامل و گفتگوی ادیان قابل طرح است که یکی ضرورت ایجاد “گفتمان  رحمت گرایی بین الادیانی الهی” و دیگری “تبیین نسبت دین با رحمت الهی”  است.

وی اظهارداشت: نباید بین رحمت گرایی اختصاصی دینی با رحمت گرایی مشترک بین الادیانی خلط کرد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان داشت:  رحمت گرایی اختصاصی دینی و رحمت گرایی مشترک بین الادیانی هر دو  ضروری است، ولی باید توجه داشت در رحمت گرایی مشترک  بین الادیانی بر بخش های مشترک رحمت باوری دینی، و نیز بر مشترک بودن برخاستگی ادیان از رحمت الهی تاکید می گردد.

 آیت الله مبلغی با اشاره به این که ایجاد و تقویت “گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی” چهار نتیجه مهم را در بر دارد، گفت: یک نتیجه، آن است که این گفتمان چارچوبی مفهومی و توافقی را  برای تفکر، نگاه و حرکت به سوی زندگی مشترک ادیانی و مذاهبی تشکیل می دهد.

 وی افزود: دومین فایده این است که اتباع ادیان الهی در چارچوب این گفتمان به این باور مشترک می رسند که باید به صورت مشترک  به تعمیق و ترویج معنویت گرایی، ایمان گرایی و اخلاق گرایی در دنیای  کنونی دست بزنند.

 آیت الله مبلغی گفت: فایده سوم مترتب بر ایجاد و تقویت “گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی” این است که راه  توافق بین الادیانی و بین المذاهبی را جهت مبارزه از خاستگاه دین با افراط گری دینی باز می کند.

 وی افزود: بدون استقرار گفتمان رحمت گرایی مشترک بین الادیانی، مبارزه با افراطی گری دینی و مذهبی دشوار،  بلکه فاقد زمینه است.

وی گفت: فایده چهارم این است که با این گفتمان،  گفتگوی بین الادیانی معنی و معقولیت می یابد و از افسردگی و بی خاصیتی نجات پیدا می کند. گفتمان می تواند چارچوب گذاری، تعمیق، فعال سازی، توسعه و بهره برداری از گفتگوی میان ادیان را رونق بخشد.

 وی با اشاره به تبیین نسبت دین با  رحمت الهی گفت: اصولی همانند “پیشادینی بودن رحمت الهی”، “خاستگاه بودن رحمت الهی برای دین” و” حضور احاطه آمیز و سریانی(اثر کردن چیزی در چیزی) رحمت الهی در  سرتاسر دین”، این نسبت را شکل می دهند.

وی گفت: به رغم آن که نقطه کانونی و بسیار جدی  “اقتضاء  رحمت الهی”، لزوم دین و دین مداری است، با این وصف رحمت الهی چتری گسترده تر از دایره  اتباع  ادیان را گسترده و بشریت را تحت پوشش اقتضاءات رحمت گستر خود قرار داده است.

آیت الله مبلغی خاطرنشان کرد: به همین جهت در دین الهی اسلام به نفع بشریت توصیه های عمیق شده است.

وی همچنین با اشاره به اهمیت این کنفرانس گفت: این کنفرانس از نظر موضوعی از اهمیت زیادی برخوردار است، چرا که از زاویه حساس و دقیقی به مناسبات جامعه ادیانی نگاه کرده است.

 

کنفرانس بین المللی “شمولیت رحمت الهی به عنوان اصلی برای گفتگو میان ادیان در قرن بیست و یکم” از طرف اداره دینی مسلمانان روسیه فدرال در سن پترزبورگ، روسیه برگزار شد.

برخی نهادهای دیگر مانند جامعة المصطفي العالمية،  دانشگاه دولتی مسکو، دانشگاه دولتی سن پترزبورگ، موسسه حمایت فرهنگی، علمی و آموزشی اسلامی،  موسسه المرجانی و دانشگاه اسلامی مسکو در برگزاری این کنفرانس بین المللی مشارکت داشتند.

آیت الله احمد مبلغی در این کنفرانس با موضوع ” مفاهیم و اصول برخاسته از رحمت الهی و نقش آنها در نتیجه بخشی گفت وگوها و ارتباطات میان ادیان” سخنرانی کرد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین