پنج شنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷

FATF مغایر قوانین داخلی است/با آن مخالفم

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس از مخالفتش با پیوستن ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم (FATF ) خبر داد.

فلسطین محور وحدت دنیای اسلام است/هدف آمریکا حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی بر ملت می باشد

امام‌جمعه شهرستان کوهدشت گفت: هدف آمریکا و دشمنان حذف بساط هسته‌ای ایران و فشار اقتصادی، روانی و عملی بر روی ملت است.

کد خبر:29314 | بازدید: 130
تاریخ انتشار:۰۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۵:۱۲ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب
حجت الاسلام و المسلمین سیدصادق محمدی وفایی:

تا چه اندازه منتظریم؟

این روزها مصادف با سالروز میلاد ولیعصر(عج) است .مهمترین برنامه ی آن بقیت الله اجرایی کردن بایدها و نبایدهای الهی است به همین دلیل نیز ذکر نام او، اجرایی شدن عدالت را آنهم به گستردگی عالم به همراه دارد.یملاءالارض عدلا کما ملئت ظلما و جورا.

سيد صادق محمدي وفايي

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»؛حجت الاسلام و المسلمین سیدصادق محمدی وفایی:

میلاد با سعادت منجی عالم بشریت، برپاکننده قسط و عدلمنتقم خون حسین(ع)، حضرت مهدی موعود (عج) بر عموم شیعیان جهان مبارک باد . . .

این روزها مصادف با سالروز میلاد ولیعصر(عج) است .مهمترین برنامه ی آن بقیت الله اجرایی کردن بایدها و نبایدهای الهی است به همین دلیل نیز ذکر نام او، اجرایی شدن عدالت را آنهم به گستردگی عالم به همراه دارد.یملاءالارض عدلا کما ملئت ظلما و جورا.

ما شیعیان که خود را گل سرسبد دیگر ملل و مذاهب می دانیم و به اهل بیت رسول الله (ص) عشق می ورزیم و خود را دلدادگان ، منتظران راستین آن میرمهر الهی می دانیم ، هر روز دعای فرج او را زمزمه و درنیمه ی شعبان کوچه و خیابانها را چراغانی و مسجد مقدس جمکران را سرشار از جمعیت می کنیم ، در عمل تا چه اندازه شیفته ی عدالتیم و از ظلم کردن به خود وسایرین اجتناب می کنیم؟

کارگزاران نظام جمهوری اسلامی که به برکت خون شهدا و… عالی جناب و صاحب حقوق و مزایا شده اند، تا چه اندازه از دریچه ی ستم زدایی و عدالت گستری به توده های مردم خدمت می کنند و در رفع و دفع تبعیض و اختلافات طبقاتی و…گام بر می دارند؟

اگر در این راستا قدم بر می دارند با چه سرعتی در حرکت هستند؟ آیا شهروندان این کشور اسلامی از عملکرد آنان برداشته شدن چنین گام های مبارکی را احساس می کنند؟

بنده می توانم قاطعانه اعلام کنم که در هر نیمه ی شعبانی بنرهای تبریکی پیشانی ادرات و سازمانها را پوشش می دهد،سر در ادارات و …چراغانی می شود، مجالس جشنی برگزار می شود ، پیامک های تبریک فراوانی مبادله می شود اما هرگز نمی توانم بگویم ما و آن کارگزاران چند درصد در تب عدالت گستری جامعه می سوزیم و به عشق روی او عدالت وارانه گام بر می داریم.

کیست بداند که کارگزاران و دست اندرکاران نظام تا چه اندازه عدالت را اجرایی می کنند و به عشق آمدن آن موعود جهانی، کام مردم را از زمزم عدالت سیراب می­کنند؟

کاش نهاد یا سازمانی بود و این درصد انتظار ، را بیان می کرد تا در پرتو آن درجه اخلاص و انتظارکشی مسولین و ادارات و جامعه ی ما هم روشن می شد.

اگر در میان قانون گذاران افرادی یافت شود که در میلادها در و دیوار را چراغانی کند .خواص را به مجلس جشنش دعوت کنند ولی در عمل خود را تافته ای جدا بافته بدانند و به دنبال حقوق مادام العمری، وام های کلان و فاصله گرفتن از کوخ نشینان متدین باشند،آیا می توان گفت چنین کارگزاری منتظر راستین امام زمان(عج) هستند؟

اگر سیستم بانکی ما به سمتی برود که میلیارد میلیارد بدون وثیقه ی لازم در جیب افراد فاسدی ریخته شود ولی جوانان مملکت برای گرفتن فقط سه میلیون وام ازدواج جان به لب شوند و چاره ای برای درمان اندیشیده نشود .با این حال آیا می توان کار و مدیریت مدیران نالایق را مرضی رضای عزیزفاطمه(س) دانست ؟

اگر در تخصیص بودجه و حقوق برای کارگران، نوزده هزار را به بیست هزار تبدیل نکنند ولی برای برخی از عالی جنابان چون بیمه و… چند ده میلیون حقوق و…تخصیص بدهند ایا می توان گفت این نوع عملکردها توده های مردم را با چشیدن طعم عدالت آشنا می کند و آنان را به یاد حکومت امام عصر(عج) می اندازد؟

اگر کسی خود را خدمتگذار بداند ، هر هفته هم به جمکران بیاید و آن نماز خاص را با طول و تفصیل نیزبخواند ،ولی به بهانه ی باند و جناح ، لقمه را از گرسنه ای بگیرد و به سیری دهد ویا ظالمی را در ظلم کردنش یاری و تایید کند،آیا می توان او را در ردیف زمینه سازان ظهور قرار داد؟

در جامعه ی که رکود حرف اول را می زند و جوانان تحصیل کرده و ازدواج نکرده ی بسیاری به دنبال کارند،اگر کسی از امام عصر بگوید ولی در عمل چند پست را اشغال کند و یا بازنشسته ها را دوباره و چند باره به کار گیرد ، آیا می توان گفت او در چمنزار عدالت قدم برمی دارد و منتظری واقعی است؟

اگرشخصی ظاهری انقلابی داشته باشد و در همین ظاهر خود را طرفدار حق بداند ، ولی دیگران را به خاطر هم سلیقه نبودن با غیبت و تهمت و…لجن مال کند،آیا با ظهور آن منجی شرمنده نخواهد شد؟

اگر مستاجری بعد از چند دهه مستاجری ،زمینی کوچک و چند میلیون پول را با هزاران حون دل خوردن تهیه کند تا سرپناهی بسازد آیا برای گرفتن پروانه ساخت ، حال و روز او رعایت خواهد شد؟

اگر…

به هر حال شعار دادن آسان، عمل کردن سخت است ولی باید پذیرفت جامعه مهدوی ،افق انقلاب ماست و دولت ما دولت زمینه ساز است .دولت زمینه ساز باید به لحاظ مبانی ،رسالت،اهداف،راهبردها،سیاست ها،ساختارکارگزاران و راهکارها ، هم افق و همسو با دولت کریمه مهدوی باشد و دکترین ظهور را بر اساس کار خود قرار دهد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین