یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷

قانون مبارزه با موادمخدر اصلاح می‌شود/ دولت زمینه اشتغال بهبود یافتگان اعتیاد را فراهم کند

رئیس کمیسیون قضایی مجلس شورای اسلامی گفت: قانون اصلاح مبارزه با مواد مخدر از سوی مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام در دست بررسی است.

قوه قضائیه از ورود به بازی‌های سیاسی و جنجال‌ها پرهیز کند / لزوم مهار گرانی و تنظیم بازار

به گزارش کانون سبحان از کوهدشت، حجت‌الاسلام ابراهیم طهماسبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان عنوان کرد: انسان بایستی به سمت دین حرکت کند و نسبت به حفظ دین حریص بوده و حقیقت آن را بشناسد زیرا اگر جامعه متدین نباشد و به‌سوی دین نرود حکومت دینی بر آن سنگین خواهد بود. وی نامه اخیر […]

کد خبر:33927 | بازدید: 240
تاریخ انتشار:۲۵ مرداد ۱۳۹۵ - ۳:۲۵ ب.ظ
پرينت خبر: چاپ مطلب

«دو لنگه‌اش، یک خروار»

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی احمدی خواه کوه نانی: «دو لنگه‌اش، یک خروار» آقای خوشبین، قرآن نخوانده که ائمة کفر،«لا أیمان لهم»؟! فرقی میان خوشبینی به شیطان با خوشبینی به قول و قرار او نیست دیشب(۲۴/۶/۹۵ش) در خبرها صدای مسؤل اول اجرایی کشور را شنیدم که می‌گفت: «ما به […]

دکتر علی احمدی خواه کوه نانی

سرویس یادداشت و مقاله «کانون سبحان»/حجت الاسلام و المسلمین دکتر علی احمدی خواه کوه نانی:

«دو لنگه‌اش، یک خروار»
آقای خوشبین، قرآن نخوانده که ائمة کفر،«لا أیمان لهم»؟!
فرقی میان خوشبینی به شیطان با خوشبینی به قول و قرار او نیست
دیشب(۲۴/۶/۹۵ش) در خبرها صدای مسؤل اول اجرایی کشور را شنیدم که می‌گفت:
«ما به برجام خوشبین هستیم و به آمریکابدبین هستیم»!
پیکان این پیام، به سمت سخن رهبر فرزانه، تنهاترین سردار امام زمان عجّل الله تعالی فرجه الشریف نشانه رفته است. کجای دین و تجربة دنیای ما، گفتگوی مسالمت آمیز با ابلیس را تأیید می‌کند؟! مگر آقای خوشبین، قرآن نخوانده که ائمة کفر،«لا أیمان لهم»؛
ائمة کفر، قول و قرار ندارند؛ این از گفتگو که طبق تجربه تاریخی ما، طبق عقل و شرع نیز، به جز زیان و ضرر چیزی به بار نمی‌آورد. نتیجة خوشبینی، حضرات سرخوش چیست و چه بوده؟! از چهار سال، سه سالش خوشبین بودید،کافی نیست؟! نتیجه‌اش چه شد؟ رونق اقتصادی؟! تولید؟ اشتغال؟
اگر باور نداری، نزد مردم آی؛ البته نه به سبک سابق که تا مردم اعتراضی از باب نصحیت ائمه مسلمین بکنند، بگویید: «کور شوید و دور شوید!» « با شعار که کار درست نمی‌شود» یا مثل اسبقی که می‌گفت« آدم شو یا می‌دهم آدمت کنند»! نزد مردم برو تا بگویند که از طرفی هر شب، خواب می‌بینند که یارانه‌شان قطع شده! چون از طرف دولت هر روز بر سرشان منّت می‌گذارند که «شب پرداخت یارانه، شب مصیبت‌ عظمی است این»! اما حقوق های میلیاردی و نجومی نتیجة تدبیر و امید و اعتدال است و تا حدودی هم برِ برجام!
می‌گویند: یک مالک، کارگری گرفته بود تا برایش چاه بکند، کارگر هرچه پایین رفت، خبری از آب نبود! به مالک گفت: ارباب! این چاه، آب ندارد؛ مالک گفت: برای ما آب ندارد، اما برای تو که نان دارد!
حالا این گفتگو، برای آب که نداشت، اما برای دست‌اندکاران نان حق مأموریت تدبیر و مذاکره که داشت.

حاصل و برِ برجام فکر کنم کافی است؛ چون مردم دیگر سیر شده‌اند؛ چون آثار مبارکی با چشم خویش دیدند و شنیدند؛ برای مثال:
آن از دو جوانمان در قصّه حج گذشته! این از تعطیلی مناسکی که در زمان مشرکان و قبل از اسلام هم تعطیل نمی‌شد! آن از بلوکه شدن اموال و فروش املاکمان در آمریکا! آن از گرفتگی قلب نیرگاه هسته‌ایمان، این از بیکاری کارگرمان، آن از تعطیلی کارخانه‌ها، این از متلاشی‌شدن خانواده‌ها بر اثر انفجار مخدر و فقر، آن از چه و این چه. اگر دوست‌داری، قبوض انرژی(برق، آب و گاز) را بر آن بیفزای و نظر مردم را جویا شو تا بدانی که فرقی بین خوشبینی به شیطان بزرگ با خوشبینی به قول و قرار او نیست! و به قول قدیم‌ها « دو لنگه‌اش، یک خروار» می‌شود؛ اگر نمی‌دانی، بدان!

دیدگاه ها (3 دیدگاه)


  1. ناشناس

    چقدر خوب بوددراین کشوراسلامی هرکسی حدومزخود را دراظهارنظر رعایت میکرد لذا هیچ وقت نگارنده مطلب دولنگه اش یک خروار اینطور گستاخانه به کسی که ازنظر سواد تجربه خدمت مدیریتی به نظام واسلام ذره ای درمقابل کوه به حساب نمیاد نظر نمی داد


  2. ناشناس

    سلام جناب دکتر ضمن عرض ارادت به حضرتعالی ،دولت این اندازه که شما میفرمایید نه با رهبر فرزانه بیگانه است ونه با مردم، خیلی دارم به این افکار شما فکر میکنم خیلی …..


  3. ناشناس

    «ما به برجام خوشبین هستیم و به آمریکابدبین هستیم»!حاج آقا خوب به این جمله فکر کن

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

rah
2015-04-27_132103
ogat94
104994_orig
104991_orig
2015-04-19_130338
2015-06-26_055049
2015-06-29_234100
2015-11-16_000503
2015-11-24_095018
تمام حقوق مادی و معنوی این سایت محفوظ و متعلق به "کانون فرهنگی و هنری سبحان مسجد جامع کوهدشت"می باشد.
طراحی: دیــــزاین